Италия е новият европейски шампион за юноши до 19 години.

...

Европейски триумф за Италия при 19-годишните

Италия е новият европейски първенец за юноши до 19 години. " Скуадра адзура " победи Португалия с 1:0. Единственото попадение в мача бе дело на Майкъл Кайоде, който се разписа в 19-ата минута.

През първото полувреме Италия господства и в 19-ата минута Луис Хаза центрира отляво, а Кайоде се извиси и стреля с глава за 1:0.

През втората част иберийците подвигнаха оборотите и имаха няколко шанса за изравнителен гол.

В последна сметка Италия си отмъсти на Португалия за загубата с 1:5 в груповата фаза и сподели напълно друго лице. Бе комплициран и завършек на серията без загуба на " мореплавателите ", почнала през март 2022 година.

Това е втора купа за " Скуадра адзура " откогато шампионатът се организира в този формат. Иберийците остават с 1 извоювана купа през 2018 година и 5 изгубени финала.