Италианският Ювентус е клубът с най-много футболисти, печелили Световното първенство,

...

Ювентус стана клубът с най-много футболисти световни шампиони

Италианският Ювентус е клубът с най-вече футболисти, печелили Световното състезание, оповестява организация ДПА. След триумфа на Аржентина, с Анхел Ди Мария и Леандро Паредес в състава, общо 27 състезатели, носили екипа на гранда от Торино, са завоювали международната купа. Ди Мария се трансформира и в първият състезател, отбелязвал гол във финала на Световно състезание, Копа Америка и Олимпийски игри, съобщи Гонг.

Байерн Мюнхен заема второто място в класацията за най-вече международни първенци в състава – 24, следван от Интер и Милан с по 21.

Тимът на Аржентина победи Франция с 4:2 след осъществяване на дузпи на финала на Мондиал 2022 в Катар и стигна до трета купа в историята си и първа от 1986 година насам.

Германският първенец щеше да оглави подреждането, в случай че тимът на Франция бе спечелил шампионата, защото има контракти с френските национали Дайо Упамекано, Бенжамен Павар, Кингсли Коман и Лукас Ернандес.
Източник: petel.bg