Италианският шампион Ювентус се наложи над Рома след дузпи по

...

Дузпи донесоха победа на "Ювентус" над "Рома"

Италианският първенец " Ювентус " се наложи над " Рома " след дузпи по време на мач от приятелския шампионат " Интернешънъл чемпиънс къп ". Срещата, играна пред 33 хиляди фенове на стадион " Жилет " във Фоксбъро, приключи 1:1 в постоянното време.

При ударите от 11-те метра, " бианконерите " демонстрираха по-точен мерник и завоюваха с 6:5.

" Ювентус " поведе още в 29-ата минута посредством Марио Манджукич. Хърватският таран получи прекрасен пас от Алекс Сандро и останал очи в очи с вратаря Алисън нямаше проблем да открие.

След почивката по-активният отбор беше този на " Рома ", който доста подвигна оборотите. Малко след подновяването на играта Кевин Строотман нацели гредата на Джанлуиджи Буфон. Четвърт час преди края новото попълнение Александър Коларов подаде на Джеко и той изравни.

При дузпите за " Ювентус " точни бяха Лихтщайнер, Бардзали, Бернардески, Кедира и Дъглас Коста. За " Рома " пропуск направи Таминело още при първото осъществяване, а точни бяха Пелегрини, Юндер, Итурбе и Перес, което не се оказа задоволително.
Източник: dnevnik.bg