Италианският нападател на Торонто Лоренцо Инсиние ще бъде извън терена

...

Италиански нападател ще отсъства дълго

Италианският нападател на Торонто Лоренцо Инсиние ще бъде отвън терена до шест седмици заради травма на дясното подколенно сухожилие, получена предишния уикенд против Атланта Юнайтед (2:0).

Треньорът на Торонто Джон Хердман удостовери неприятната вест. Клубът е хазаин на Спортинг Канзас Сити в през днешния ден.

Хердман сподели, че проучването с ЯМР е посочило степента на пострадването. Той добави, че лекари от Канада, Англия и родината на Инсиние - Италия изследват направените резултатите.

„ Това е комплицирана мускулна травма. Когато е на този стадий, би трябвало да получите няколко отзиви “, сподели Хердман.

32-годишният Инсиние получи контузията в добавеното време на първото полувреме. Италианецът има два гола в пет мача този сезон. Той събра общо 12 попадения и 7 асистенции в 36 мача за три сезона с Торонто.

Инсиние беше част от тима на Италия на Световното състезание през 2014 година Той игра 11 сезона в Наполи до 2021-22 г.