Колосални загуби в Серия А..
Италианската Серия А е изгубила над 500 милиона евро доходи поради пандемията от ковид, съобщи изпълнителният шеф Луиджи Де Сиерво. За да ограничи заразяването с COVID-19, държавното управление на Италия отхвърли предлагането да се позволи повече фенове да участват на спортни събития, в това число увеличение на броя на фенове на мачовете от Серия А до една четвърт от потенциала на стадиона.
" Към момента Серия А е изгубила повече от 500 милиона евро. Това е поради неналичието на доходи от мачовете и намаляването на спонсорските покупко-продажби. Цялата система е на ръба на колапс ", съобщи Де Сиерво и прикани държавното управление да обмисли последователно увеличение на броя на почитателите на мачовете.
Печалбите в деня на мачовете съставляват към 11% от общо 2.5 милиарда евро годишни доходи на клубовете от Серия А, чиято съществена част се състои от телевизионни права. Но този източник на приходи също се свива, тъй като телевизионните оператори по света реагират на по-ниските доходи от реклама, като понижават разноските за покупко-продажби с медиите.
В опит да смекчи въздействието на пандемията върху натоварените с задължения клубове, Серия А обмисля да продаде дребен дял в новосъздадена компания, която се занимава с правата за лъчение на Лигата за 10 сезона. Де Сиерво съобщи, че клубовете от Серия А ще се срещнат най-късно до 10 октомври, с цел да прегледат офертите.
" Към момента Серия А е изгубила повече от 500 милиона евро. Това е поради неналичието на доходи от мачовете и намаляването на спонсорските покупко-продажби. Цялата система е на ръба на колапс ", съобщи Де Сиерво и прикани държавното управление да обмисли последователно увеличение на броя на почитателите на мачовете.
Печалбите в деня на мачовете съставляват към 11% от общо 2.5 милиарда евро годишни доходи на клубовете от Серия А, чиято съществена част се състои от телевизионни права. Но този източник на приходи също се свива, тъй като телевизионните оператори по света реагират на по-ниските доходи от реклама, като понижават разноските за покупко-продажби с медиите.
В опит да смекчи въздействието на пандемията върху натоварените с задължения клубове, Серия А обмисля да продаде дребен дял в новосъздадена компания, която се занимава с правата за лъчение на Лигата за 10 сезона. Де Сиерво съобщи, че клубовете от Серия А ще се срещнат най-късно до 10 октомври, с цел да прегледат офертите.
Източник: fakti.bg
КОМЕНТАРИ




