Италианецът Андреас Сепи се класира за финала на турнира по

...

Андреас Сепи на финал за първи път след 2015 година

Италианецът Андреас Сепи се класира за финала на шампионата по тенис в Сидни (Австралия) с награден фонд 527880 $.

Поставеният под номер 8 Сепи победи третия в схемата Диего Шварцман със 7:6(3), 6:4 за 1:42 часа.

Аржентинецът поведе с 2:0 в първия сет, след което последва серия от четири следващи гейма за италианеца. Сепи загуби подаването си в десетия гейм, когато стана 5:5, само че завоюва тайбрека със 7:3.

Във втория сет италианецът поведе с 5:2 и без проблеми затвори мача.

34-годишният Сепи отстрани на четвъртфиналите лидера в схемата Стефанос Циципас (Гърция). Италианецът доближи за първи път на край на шампионат от АТП след юни 2015 година в Германия.

В спор за място на финала СЕпи ще играе против спечелилия от мача сред номер 4 Жил Симон (Франция) и петия в схемата Алекс Дьо Мино (Австралия). Този дуел е отсрочен за на следващия ден, защото дъждовното време обърка днешната стратегия на шампионата.