Търси се общ дом на две здрави бебета: Близнаци живеят 9 месеца в столична болница
Историята на две бебета, чийто дом към този момент девет месеца е Педиатричното поделение на Националната кардиологична болница, провокира вълна от съпричастност в обществените мрежи. Макар момчетата да са изцяло здрави, те остават в болнична среда заради невъзможността на обществената система да им обезпечи подобаваща грижа.
Близнаците идват на света по-рано от предстоящото - точно на 1 юни. Празникът обаче не носи шанс на двете момчета. По думите на доктор Маргарита Желева от Кардиологичната болница, това е третата двойка близнаци на тази майка, която има и още едно по-голямо дете, предава NOVA.
" Майката не може да обезпечи съответна грижа на този стадий и обществените служби дефинират средата в дома ѝ като несъответствуваща за развъждането им. Тя идва от време на време на рандеву, демонстрира очевидно несериозно отношение към децата ”, споделя доктор Желева.
Бебетата попадат в Националната кардиологична болница за уточняване на здравословния им статус. След проучванията тежки вродени сърдечни малформации са отхвърлени. " Няма нищо, което да постанова техния болничен престой по медицински аргументи ”, безапелационни са лекарите. Въпреки това, близнаците няма къде другаде да отидат.
Осиновяването им е юридически невероятно, защото майката не се е отказала публично от тях. Единственият вид е настаняване в приемно семейство, само че тук системата среща съществени компликации.
" В България е доста мъчно да настаниш две деца в приемно семейство дружно. Повечето утвърдени родители са готови за грижа единствено за едно дете ”, изяснява специалистът Александър Миланов. Той добавя, че обстановката в София е сериозна – в столицата има под 30 приемни фамилии, до момента в който действителната потребност е от най-малко 300.
След като историята на децата стана обществена, за броени часове две фамилии са изявили подготвеност да ги поемат, само че поотделно. Търсенето на общ дом, в който близнаците да не бъдат разделяни, продължава.
Докато се чака решение от институциите, момчетата не престават да порастват в болничната стая. " Помощният личен състав е разполагаем, само че не е задоволителен. За страдание, няма по какъв начин да им осигурим разходки на открито ”, споделя доктор Желева.
Екипът на болничното заведение е мощно завързан към децата, които са пораснали пред очите им. " Много им се радваме, само че в това време разбираме, че не им е тук мястото. Надяваме се да срещнат хора, които да ги обичат толкоз, колкото ги обичаме ние ”, прибавя доктор Желева.
Близнаците идват на света по-рано от предстоящото - точно на 1 юни. Празникът обаче не носи шанс на двете момчета. По думите на доктор Маргарита Желева от Кардиологичната болница, това е третата двойка близнаци на тази майка, която има и още едно по-голямо дете, предава NOVA.
" Майката не може да обезпечи съответна грижа на този стадий и обществените служби дефинират средата в дома ѝ като несъответствуваща за развъждането им. Тя идва от време на време на рандеву, демонстрира очевидно несериозно отношение към децата ”, споделя доктор Желева.
Бебетата попадат в Националната кардиологична болница за уточняване на здравословния им статус. След проучванията тежки вродени сърдечни малформации са отхвърлени. " Няма нищо, което да постанова техния болничен престой по медицински аргументи ”, безапелационни са лекарите. Въпреки това, близнаците няма къде другаде да отидат.
Осиновяването им е юридически невероятно, защото майката не се е отказала публично от тях. Единственият вид е настаняване в приемно семейство, само че тук системата среща съществени компликации.
" В България е доста мъчно да настаниш две деца в приемно семейство дружно. Повечето утвърдени родители са готови за грижа единствено за едно дете ”, изяснява специалистът Александър Миланов. Той добавя, че обстановката в София е сериозна – в столицата има под 30 приемни фамилии, до момента в който действителната потребност е от най-малко 300.
След като историята на децата стана обществена, за броени часове две фамилии са изявили подготвеност да ги поемат, само че поотделно. Търсенето на общ дом, в който близнаците да не бъдат разделяни, продължава.
Докато се чака решение от институциите, момчетата не престават да порастват в болничната стая. " Помощният личен състав е разполагаем, само че не е задоволителен. За страдание, няма по какъв начин да им осигурим разходки на открито ”, споделя доктор Желева.
Екипът на болничното заведение е мощно завързан към децата, които са пораснали пред очите им. " Много им се радваме, само че в това време разбираме, че не им е тук мястото. Надяваме се да срещнат хора, които да ги обичат толкоз, колкото ги обичаме ние ”, прибавя доктор Желева.
Източник: inews.bg
КОМЕНТАРИ




