Историята е показала, че в най-новата ни история не сме

...
Коментари Харесай

Иван Гешев: Дано не загубим войната с коронавируса заради българските политици

Историята е посочила, че в най-новата ни история не сме губили борба, само че не сме спечелили война с помощта на българските политици. Надявам се тази война още веднъж да не я загубим поради българските политици. Това сподели пред Нова телевизия основният прокурор Иван Гешев.
В отговор на въпрос дали не изпитва злост към политиците, той сподели, че изпитва към тях това, което изпитва всеобщият българин.

Ако намирам неточност, това е, че страната не сътвори ред за спазването на разпоредбите, които вкара. Затова имаше две крачки напред, един ден без маска, на другия – с маска, съобщи Гешев.

Той разяснява и злополуката при която почина милен Цветков: Разследването на злополуката, при която почина Милен Цветков се следи от цялото общество. Към момента по отношение на причинителя беше взета мярка за неотклонение задържане под стража. Това значи че съдията е приел адекватността на повдигнатото обвиняване – за съзнателно причиняване на гибел, сподели Гешев.

Факт е, че тази подготовка на предявеното обвиняване при злополука не се среща постоянно. Но какво, в случай че не предумисъл, е да управляваш мощен джип с висока скорост, при приложимост на композиция от високорискови наркотични субстанции, и да не спреш на червен светофар. Ти или допускаш следствията от дейностите си или се отнасяш към тях с равнодушие, уточни Гешев.

Той означи, че щом майката на арестувания за гибелта на Милен Цветков Кристиан Николов също е задържана, значи има съображение за това.

Не е възможно един родител дълго време да не знае проблемите на сина си, в това число и приложимост на опиати, уточни основният прокурор.

Трябва да е ясно, че мутренските времена свършиха. Хората които още живеят в тях, мислят че могат да вършат работят както си желаят, без да има последици, тъй като родителите им са богати, би трябвало да схванат, че времената са други. Ако не схванат това, ще се сблъскат със закона, акцентира Иван Гешев.

Главният прокурор сподели, че страната прави всичко допустимо за връщането на предприемача Васил Божков, против който са повдигнати 11 обвинявания за разнообразни закононарушения, от ОАЕ.

Това, че някой бяга е индикация за чиста съвест. Правим всичко допустимо всички, които се укриват от българското правораздаване, да бъдат открити и върнати, уточни Гешев.

Той дефинира като несериозни изказванията, че прокуратурата е пробвала да отвлеч Божков от ОАЕ. Това е креативно ентусиазъм или е за психиатрия. Как си представяте да изпратя мъж и жена на уважителна възраст, тежко въоръжени, с цивилен полет, да опитат да отвлекат Васил Божков, те да бъдат върнати с цивилен полет, а след това господин Борисов да се тормози и по тази причина да прати аероплан с храни. Това ми звучи като от сферата на фантастиката, извънредно занимателно. Пращаме запитвания за екстрадицията на Васил Божков, само че практиката ни демонстрира, че финансовите закононарушения имат по-малка значителност. Там въпросът ще е и политически, съобщи Иван Гешев.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР