Историческият мач № 10 000 във Висшата лига между Брайтън

...

В исторически за Англия мач чайките разпериха криле

Историческият мач № 10 000 във Висшата лига сред Брайтън и Уест Хем постави завършек на страданията на новака от началото на календарната година. Двубоят от 26-ия кръг донесе първа победа на „ чайките” за 2018-а година (от 23 декември насам), откакто те надиграха лондонския си противник с 3:1.

На „ Амекс Стейдиъм” първият гол падна още в 8-ата минута. Паскал Грос завоюва противоречива топка в половината на Уест Хем и с диагонален пас по тревата изведе Глен Мъри напълно самичък против вратаря. Снажният нападател сподели самообладание и означи с не доста мощен, само че добре обмислен шут – 1:0.

Уест Хем съумя да се върне в резултата след половин час игра. Новото попълнение Жоао Марио даде превъзходен пас за Хавиер Ернандес, който напредна в наказателното поле и преодоляа вратаря Матю Райън с изстрел в горния ляв ъгъл – 1:1.

След почивката необикновен голна Хосе Искиердо още веднъж даде задатък на Брайтън. Паскал Грос извърши корнер, а бранителите на „ чуковете” почистиха топката не толкоз добре. Искиердо я пое при ъгъла на наказателното поле и от въздуха стреля страховито с парабола право под лявата сглобка – 2:1.

Точка на разногласието сложи самият Паскал Грос, който в 75-ата минута овладя положително подаване от Дейви Прьопер пред дъгата. Германецът с прекрасен финт се освободи от пазача си, а след това с десния крайник шутира извънредно точно до десния дирек – 3:1.

Победата изравни по точки в класирането днешните съперници. Брайтън е 13-и с 27 пункта, до момента в който със същия актив Уест Хем заема 12-ото място.