Истински напредък няма. Резултатът е ясен - 1:0 за Путин

...
Истински напредък няма. Резултатът е ясен - 1:0 за Путин
Коментари Харесай

1:0 за Путин: Пет извода от срещата на Путин и Тръмп

" Истински прогрес няма. Резултатът е явен - 1:0 за Путин – за украинците нищо, а за Европа – надълбоко отчаяние. Путин получи от Тръмп червен килим, а Тръмп - нищо ", написа някогашният началник на Мюнхенската конференция по сигурността Волфганг Ишингер след срещата в Аляска сред Путин и Тръмп. Кои са петте най-важни извода от срещата, обобщава в коментара си Еберхард Нембах за АРД.

Много звук за нищо

Още вести от Украйна

Тръмп и самичък повдигаше упованията, свързвани с тази историческа и алегорична среща, като намекваше, че може да се подписа помирение за Украйна. Целият свят беше вперил очи в тази инсценировка, която Тръмп предложи на американската аудитория в най-гледаното телевизионно време. На неговите почитатели тя може и да се е харесала, само че останалият свят очакваше повече, само че видя единствено фотоси от здрависване, без осезателен резултат.

Празник за Путин

Пред целия свят Тръмп постла червен килим за Путин. Той върна на международната сцена индивида, против който има интернационална заповед за арест. Това беше същински празник за съветския президент, който държи на символиката. Путин се наслаждения на изявата си с триумфална усмивка. Той желае таман това от години: още веднъж да е измежду великите, да поддържа връзка наедно с най-могъщия човек на света - с Доналд Тръмп. При това, доколкото е известно, Путин на практика не е положил никакви старания, с цел да реализира тази цел.

Тръмп падна в клопката на Путин

Никакво помирение, никаква „ договорка “. Няма никакъв забележим резултат, който да оправдава цялата символика. Възможно е да има въпреки всичко някакви резултати, които към този момент не са забележими. Но за момента остава усещането, че Тръмп се е оставил да бъде измамен от Путин: съветският президент сподели известна подготвеност за договаряния тъкмо тогава, когато Тръмп и европейците желаеха да наложат нови наказания.

Бившият сътрудник от тайните служби Путин обществено изложи Тръмп, който се самопровъзгласява за „ експерт по покупко-продажбите “. И евентуално след тази среща никой към този момент няма да предложи Тръмп за Нобеловата премия за мир, за която той мечтае.

Разочарование в Украйна

Дроновете и ракетите ще не престават да летят, помирение няма и това е горчиво. Мнозина в Украйна евентуално доста мъчно са понесли фрагментите от Аляска. Агресорът Путин с радостна усмивка на сцената до Тръмп. Дали Тръмп ще продължи да поддържа Украйна или ще се отдръпна от тази война, с цел да се концентрира върху американските държавни проблеми, както бе загатнал? Сега става още по-важна поддръжката, която ще окажат европейците, не на последно място във боен проект.

Европейците са единствено фенове

Двете огромни нуклеарни сили приказват за Европа, само че европейците са извън и могат да наблюдават срещата единствено по тв приемника. За момента няма осезателен резултат – такава е действителността. Кога ще има европейска мирна самодейност? Кой може и желае да договаря с Путин? Това несъмнено би била задача за главните величини на европейската сцена – Германия, Франция и Англия.

Федералният канцлер Фридрих Мерц ще би трябвало да организира много телефонни диалози. Какви наказания може да наложи Европа, с цел да усили натиска по отношение на Москва? Както споделя Тръмп – договорка няма, до момента в който не бъде подписана. Това би могло да значи, че той има вяра във опцията въпреки всичко да реализира нещо взаимно с европейските сътрудници от НАТО. На ход в този момент са европейците.

Автор: Еберхард Нембах АRD

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР