Истински лъвове! Българският национален отбор по футбол победи Швеция с

...

Велика футболна вечер в София! България сложи край на шведската прокоба

Истински лъвове! Българският народен тим по футбол победи Швеция с 3:2 в международна подготовка за Мондиал 2018. Футболистите на селекционера Петър Хубчев демонстрираха темперамент и съумяха да извоюват по този начин мечтаният и сладостен успех след 50 години мъчително очакване.

В 12-ата минута българите проведоха превъзходна контраофанзива. Ивелин Попов изведе отляво Георги Миланов, който центрира отлично в наказателното поле и Станислав Манолев с глава заби топката в мрежата на шведите.

Само три минути по-късно скандинавците получиха правото да изпълнят дузпа. Георги Костадинов събори Андреас Гранквист в наказателното поле и реферът Талявенто сподели бялата точка. Емил Форсберг стреля в долния десен ъгъл и вратарят на България Пламен Илиев избави.

В 29-ата минута Микаел Лустиг изравни резултата. Българската защита още веднъж не реагира добре след ъглов удар на скандинавците, като този път грешката ни се оказа съдбовна. Чорбаджийски и Станислав Манолев не се схванаха кой да спре връхлитащия Лустиг, който единствено момент по-късно прониза с глава Пламен Илиев.

В 32-ата минута българите още веднъж поведоха в резултата. Ивелин Попов пласира съвършена топка след осъществяване на фаул. Георги Костадинов се освободи майсторски от персоналния си надзирател Гранквист и с глава направи резултата 2:1.

Минута преди края на първото полувреме скандинавците още веднъж изравниха. Лустиг центрира отдясно, българската отбрана още веднъж заспа и Маркус Берг с глава означи за 2:2.

През втората част на няколко пъти отбраната на българите беше сложена под сериозен напън, а няколкото положителни спасявания на Пламен Илиев оставиха резултата неизменен.

В 78-ата националите ни нанесоха своя съдбоносен удар. Ивелин Попов започва една офанзива през центъра, която след серия от комбинации доближи до Ивайло Чочев, футболистът на Палермо настройки топката на левия си крайник и с обмислен изстрел от границата на наказателното поле направи 3:2 за България.
Източник: offnews.bg