Истински футболен екшън си спретнаха Арда и Ботев Враца в

...

След луд мач с 5 гола: "Арда" удържа победата срещу "Ботев" Враца

Истински футболен екшън си спретнаха " Арда " и " Ботев " Враца в Кърджали. Двата отбора се изправиха един против различен в 18-ия кръг на Първа лига, а домакините реализираха победа с 3:2.

В 35-ата минута " Ботев " остана с човек по-малко, откакто Аласан Н'Диайе получи втори жълт картон.

Иначе " Арда " поведе в резултата още в 4-ата минута. Автор на попадението стана Жуниньо. Н'Диайе направи груба неточност в средата на терена, остави съперника да вземе топката и да излезе очи в очи с вратаря. Жуниньо не сбърка.

В 29-ата минута домакините към този момент водеха с 2:0. След нова неточност на Н'Диайе топката във вратата прати Пламен Крумов.

При подобен резултат приключи първото полувреме, а през втората част паднаха още 3 гола. Първо гостите се радваха, откакто Даниел Генов преодоля вратаря Иван Караджов.

" Ботев " стигна и до тъждество 2:2. Голмайстор този път беше Чавдар Ивайлов в 82-ата минута.

Снимка: Lap.bg

Трите точки за " Арда " донесе Спас Делев в атрактивно осъществяване 5 минути преди края на постоянното време.

С успеха " Арда " се изкачи на трето място в класирането на Първа лига с 35 точки - с една повече от " Локомотив " Пловдив, който играе с " Лудогорец ". " Ботев " Враца остава с 15 пункта на 11-та позиция.
Източник: btvnovinite.bg