Испанският шампион Барселона победи Виляреал с 2:1 у дома в

...

"Барселона" излъга "Виляреал", но Меси отново получи контузия

Испанският първенец " Барселона " победи " Виляреал " с 2:1 вкъщи в среща от междинния шести кръг на Примера дивисион. Голямата звезда на каталунците Лионел Меси стартира като титуляр, само че още веднъж се контузи и бе сменен на почивката.

На " Камп Ноу " домакините поведоха в шестата минута посредством Антоан Гризман, който се възползва от подаване точно на Меси. Четвърт час след началото на срещата " Барселона " към този момент водеше с 2:0, откакто Артур вкара страховит гол с шут от към 25 м.

" Виляреал " върна едно попадение, откакто в 44' Санти Касорла също се разписа от далечна отдалеченост.

На почивката Ернесто Валверде направи насилствена промяна, пускайки в игра Усман Дембеле на мястото на Меси. Аржентинецът получи удар в бедрото и единствено доигра полувремето.