Испанският Реал Мадрид победи Цървена звезда със 79:59 като гост

...

Реал Мадрид се върна на върха в Евролигата

Испанският Реал Мадрид победи Цървена звезда със 79:59 като посетител в сръбската столица Белград в среща от 18-ия кръг на Евролигата. С 12-ия си триумф от началото на сезона тимът на Реал се изкачи на първото място във краткотрайното класиране. Втори е отборът на Монако със същия актив от 12 победи и 6 загуби. Цървена звезда заема десетата позиция с 9 триумфа от 18 мача.

Домакините се държаха покрай съперника си до третата част, в края на която изоставаха с 6 точки при 51:57, само че в последната четвърт испанският град не остави подозрения в превъзходството си.

Най-резултатен за триумфа на гостите беше Джанан Муса с 19 точки и 6 битки, а за Цървена звезда Неманя Недович приключи с 18 точки и 4 асистенции.

Турският Фенербахче прекъсна отрицателната си серия от пет следващи провали с триумф над Панатинайкос в Гърция с 94:88 (18:19, 18:20, 15:20, 27:19, 16:10) след продължение.

Фенербахче държи петото място в подреждането с 11 победи и 7 загуби, колкото имат четвъртият и шестият, надлежно Олимпиакос и Баскония, а Панатинайкос е предпоследен, 17-и с баланс 6-12.

Баскетболистите на Панатинайкос бяха водещи в резултата до четвъртата част, като на почивката резултатът бе 39:36, а след 30 минути игра – 59:51. Фенербахче обаче стигна до тъждество 78:78 в края на постоянните 40 минути и надви в спомагателните пет.

Найджъл Хейс-Дейвис осъществя 24 точки и 4 битки за гостите, а за гранда от Атина Дуейн Бейкън се регистрира с 27 точки.

Отборът на Байерн Мюнхен записа домашен триумф над испанския Баскония с 92:79 (34:24, 18:20, 23:16, 17:19). За немския отбор, който е 14-и в подреждането, това бе седма победа, а Баскония позволи седма загуба.

Касиъс Уинстън се отличи за Байерн с 16 точки, 4 битки и 3 асистенции, а 21 точки за испанския състав означи Маркъс Хауърд.

Вторият немски отбор в шампионата АЛБА Берлин също реализира победа като хазаин на италианския Армани Олимпия Милано с 83:63 (20:12, 25:21, 15:18, 23:12) и държи 16-ата позиция в класирането с 6 триумфа от 18 мача. Италианците са със същия актив, само че едно място по-назад.

Маодо Ло бе най-резултатен за домакините със 17 точки и 4 асистенции, а за гостите от Милано Тимоте-Луваву Кабаро приключи с 16 точки и 5 битки.

Литовският Жалгирис надделя като посетител в Италия Виртус Болоня с 87:77 (24:13, 16:23, 20:24, 27:17). С десетата си победа от началото на сезона Жалгирис се изкачи на седмо място във краткотрайното класиране, до момента в който италианският тим заема 12-а позиция с актив 8-10.

Роландс Смитс и Игнас Браздейкис вкараха по 17 точки за гостите, а Милош Тедосич осъществя 21 точки и 12 асистенции за Виртус Болоня.