Politico: Санчес реши да сформира коалиция срещу Тръмп
Испанският министър председател Педро Санчес образува интернационална коалиция за битка с десницата и популистите, най-вече с президента на Съединени американски щати Доналд Тръмп
Според Politico, Санчес е употребявал срещата на върха на левицата в Барселона, извършена на 17-18 април, с цел да сътвори алианса. Събитието е било посетено от почти 6000 леви определени длъжностни лица, политически анализатори и деятели.
Обръщайки се към присъстващите, испанският министър председател заречен да „ извие ръцете “ на крайнодесните сили, които съгласно него се пробват да разрушат открития интернационален ред.
Санчес съобщи, че крайната десница интензивно „ се провежда на интернационално равнище “, само че многочислените ѝ митинги и шумни изказвания демонстрират по-скоро уязвимост, в сравнение с мощ.
„ Те викат не тъй като печелят, а тъй като знаят, че времето им изтича “, сподели испанският министър председател.
Педро Санчес, водач на Испанската социалистическа работническа партия, е на власт от 2018 година (с спиране от няколко месеца през 2019 г.). На фона на възхода на десни и крайнодесни партии в Европа – в Италия (Джорджия Мелони), Унгария (Виктор Орбан) и Холандия (Герт Вилдерс) – Санчес поредно се нарежда като бранител на левите полезности и европейското единение. Той е изключително смутен от завръщането на Доналд Тръмп в Белия дом, чиято политика – от комерсиалните цени до натиска върху НАТО – се възприема в Мадрид като директна опасност за европейските ползи.
Срещата на върха в Барселона беше първият опит на Санчес да консолидира левите сили от двете страни на Атлантика. Дали ще успее да сътвори устойчива коалиция против Тръмп остава открит въпрос, само че самият факт на сходен опит към този момент притегли вниманието на международните медии.
Според Politico, Санчес е употребявал срещата на върха на левицата в Барселона, извършена на 17-18 април, с цел да сътвори алианса. Събитието е било посетено от почти 6000 леви определени длъжностни лица, политически анализатори и деятели.
Обръщайки се към присъстващите, испанският министър председател заречен да „ извие ръцете “ на крайнодесните сили, които съгласно него се пробват да разрушат открития интернационален ред.
Санчес съобщи, че крайната десница интензивно „ се провежда на интернационално равнище “, само че многочислените ѝ митинги и шумни изказвания демонстрират по-скоро уязвимост, в сравнение с мощ.
„ Те викат не тъй като печелят, а тъй като знаят, че времето им изтича “, сподели испанският министър председател.
Педро Санчес, водач на Испанската социалистическа работническа партия, е на власт от 2018 година (с спиране от няколко месеца през 2019 г.). На фона на възхода на десни и крайнодесни партии в Европа – в Италия (Джорджия Мелони), Унгария (Виктор Орбан) и Холандия (Герт Вилдерс) – Санчес поредно се нарежда като бранител на левите полезности и европейското единение. Той е изключително смутен от завръщането на Доналд Тръмп в Белия дом, чиято политика – от комерсиалните цени до натиска върху НАТО – се възприема в Мадрид като директна опасност за европейските ползи.
Срещата на върха в Барселона беше първият опит на Санчес да консолидира левите сили от двете страни на Атлантика. Дали ще успее да сътвори устойчива коалиция против Тръмп остава открит въпрос, само че самият факт на сходен опит към този момент притегли вниманието на международните медии.
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




