Испанският Еспаньол продължава с впечатляващото си представяне в Лига Европа

...

Еспаньол среща Зоря след нова класика срещу Люцерн

Испанският Еспаньол продължава с впечатляващото си показване в Лига Европа този сезон. Каталунците записаха втора победа с 3:0 над Люцерн и без особени проблеми се класираха за плейофната фаза на шампионата. Там те ще срещнат екзекутора на ЦСКА-София Зоря (Луганск).

Еспаньол реши всичко в днешния мач още през първото полувреме, когато паднаха и трите попадения. Резултатът откри Лей Ву още в 3-ата минута, откакто с глава засече центриране на Матиас Варгас.

В 27-ата минута Виктор Кампусано удвои. Той получи пас в кулоар и с диагонален удар по земя изненада вратаря за 2:0.

Отново Кампусано бе създател и на третия гол. Естебан Гранеро го изведе самичък против вратаря и младока не сгреши за 3:0.

Така Еспаньол има маркирани 13 гола и единствено 1 получен в досегашните си 4 мача със Стярнан и Люцерн във втория и в третия прелиминарен кръг на Лига Европа. По всичко проличава, че каталунците са голям любимец в идните конфликти със Зора от плейофа за влизане в групите.