Испанката Гарбине Мугуруса може да пропусне Откритото първенство на САЩ

...
Испанката Гарбине Мугуруса може да пропусне Откритото първенство на САЩ
Коментари Харесай

Мугуруса може да пропусне US Open заради контузия

Испанката Гарбине Мугуруса може да пропусне Откритото състезание на Съединени американски щати по поради проблем с глезена. Двукратната шампионка на шампионати от Големия шлем се отдръпна от започващия тази събота подгряващ шампионат, обичайно провеждащ се в Синсинати, който тази година бе изместен в Ню Йорк поради пандемията.

" По рекомендация на лекарския щаб, се отдръпнах от шампионата Western and Southern Open поради дискомфорт в левия гален. Надявам се да съумея да се възстановя за US Open, което стартира на 31 август ", написа Мугуруса в Туитър.

До момента шест от тенисистките от топ 10 отхвърли присъединяване на US Open заради разнообразни аргументи. Световната номер 2 Симона Халеп от Румъния се отдръпна от конкуренцията през вчерашния ден поради пандемията и се причисли лидерката в международната класация Ашли Барти (Австралия), Елина Свитолина (Украйна), шампионката от предишния сезон Бианка Андреску (Канада), Кики Бертенс (Холандия) и Белинда Бенчич (Швейцария), които също няма да играят в шампионата. Снимки: ©Getty Images
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР