Испания спечели световната титла по футбол за жени след 1:0

...

Испания е световен шампион по футбол за жени

Испания завоюва международната купа по футбол за дами след 1:0 над Англия на финала. Испанките играха по-добре и справедливо подвигнаха трофея за първи път в своята история. И то макар абсурда сред селекционера и част от звездите, които бойкотираха шампионата. Преди година.

Единствения гол вкара капитанката Олга Кармона в 29-ата минута. Тя се разписа, откакто Луси Бронз загуби топката в средата на терена.

На почивката селекционерката на Англия Сарина Вийгман пусна Лорън Джеймс и Клоуи Кели, само че и това не оказа помощ. За Вийгман това е втора поредна загуба на край на Мондиал. Преди четири години тя водеше Нидерландия, само че международен първенец стана Съединени американски щати.

Англичанките можеха да изгубят и с по-голяма разлика, в случай че не бяха намесите на вратарката Мери Ърпс. Тя извади куп положения, в това число и дузпа, изпълната от Джени Ермосо.

Загубата е едвам втора за с Вийгман отпред. Но донесе най-големият трофей в историята на женския футбол в Испания.
Източник: flashnews.bg