Испания е новият европейски шампион по футбол за девойки до

...

Испания спечели европейското първенство по футбол за девойки до 17 г.

Испания е новият европейски първенец по футбол за девойки до 17 години. Испанките завоюваха финала против Англия с 4:0.

" Ла Рохита " означи две попадения в края на първото полувреме в Малмьо. Алба Серато откри резултата в 41-ата минута, като засече подаване по земя на Селия Сегура. Нападателката на Севиля удвои головата си сметка в добавеното време на първата част. Голмайсторката в шампионата засече с глава центриране от ъглов удар на Лорена Кубо.

След почивката Селия Сегура взе образец от своята съотборничка и също се разписа на два пъти. Нападателката направи преднината класическа в 59-ата минута с удар от придвижване. Футболистката на Барселона оформи крайния резултат с глава.

Световните шампионки от Испания при девойките завоюваха пета европейска купа. Рекордьор по трофеи е Германия с осем. Испания приключи шампионата без загуба, единствено един позволен гол и с най-хубавата офанзива след 19 маркирани попадения. Алба Серато получи премията за състезател на шампионата.

Англия игра в първия си край и също бе позволил единствено гол преди финала.