Испания е новият европейски шампион по баскетбол. Испанците победиха Франция

...

Испания се завърна на европейския връх след успех над Франция

Испания е новият европейски първенец по баскетбол. Испанците победиха Франция с 88:76 точки във финала на Евробаскет 2022, игран в зала " Мерцедес-Бенц Арена " в Берлин.

В немската столица " Ла Фурия Роха " стартира срещата надалеч по-резултатно от своя противник. Още в първата четвърт испанците построиха двуцифрен задатък при резултат 18:7. През втората част възпитаниците на Серджо Скариоло продължиха с резултатните си отигравания в напред във времето и с кошове на Уили Ернангомес, Лоренцо Браун, Хуанчо Ернангомес и Дарио Брисуела построиха преднина от 21 точки. Французите осъществиха 11 следващи точки, с цел да смъкнат разликата на 10 на почивката - 37:47.

47 ️ 37

20 mins more until we crown the new kings of Europe!
— #EuroBasket 2022 (@EuroBasket)
Серията на " петлите " продължи и в третата четвърт, когато разликата бе едно владеене - 3 точки в интерес на Испания. Баскетболистите с бяло още веднъж възобновиха задатъка си на 9 преди заключителните 10 минути от постоянното време.

В края на срещата трикратните европейски първенци не разрешиха на французите да съкратят изоставането си, с цел да слагат напрегнат своя противник.

Най-резултатен във финала бе Хуан Ернангомес с 27 пункта. Лоренцо Браун се регистрира с дабъл-дабъл след 14 точки и 11 асистенции.

Испания се завърна на европейски връх, откакто през 2017 година Словения победи в конкуренцията.

В спор за бронзовите медали Германия се наложи над Полша с 82:69.