Испанец, евакуиран от круизния кораб, е дал положителна проба за хантавирус
Испанец, евакуиран от круизния транспортен съд „ Хондиус “, е дал позитивна проба за хантавирус, оповестиха здравните управляващи в Испания. Мъжът е подложен под карантина в Мадрид, където се следи положението му.
Останалите 13 испански пасажери от кораба, които също са изолирани в същото военно лечебно заведение, са с негативни проби и не демонстрират признаци на зараза, написа Нова.
От здравното министерство прецизират, че инфектираният не е проявявал признаци и е в устойчиво положение, като му се вършат спомагателни проучвания.
Междувременно бе обявено и за други случаи измежду пасажерите. Френска гражданка е дала позитивна проба и положението ѝ се утежнява, а преди този момент инфектиран е бил открит и американски жител.
Корабът „ Хондиус “, на който бе открито огнище на вируса, направи къс престой на остров Тенерифе, където бяха осъществени последни евакуации на пасажери и част от екипажа. След това плавателният съд е отплавал назад към Нидерландия.
Останалите 13 испански пасажери от кораба, които също са изолирани в същото военно лечебно заведение, са с негативни проби и не демонстрират признаци на зараза, написа Нова.
От здравното министерство прецизират, че инфектираният не е проявявал признаци и е в устойчиво положение, като му се вършат спомагателни проучвания.
Междувременно бе обявено и за други случаи измежду пасажерите. Френска гражданка е дала позитивна проба и положението ѝ се утежнява, а преди този момент инфектиран е бил открит и американски жител.
Корабът „ Хондиус “, на който бе открито огнище на вируса, направи къс престой на остров Тенерифе, където бяха осъществени последни евакуации на пасажери и част от екипажа. След това плавателният съд е отплавал назад към Нидерландия.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




