Исландия се класира на финален бараж за класиране на Евро

...

Исландия сломи Румъния и продължава да мечтае за Европейско

Исландия се класира на заключителен бараж за класиране на Евро 2020 след победа с 2:1 над Румъния в Рейкявик. Скандинавците ще се изправят против Унгария в борба за място на шампионата през идващото лято.

Гилфи Сигурдсон вкара и двата гола за триумфа на Исландия. Точен за северните ни съседи бе Александру Максим.

В 17-ата минута Гилфи Сигурдсон откри резултата. Играчът на Евертън получи с тил към вратата, само че добре се обърна и стреля с левия крайник от границата на наказателното поле, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Татарушану.

Десет минути по-късно Финбогасон бе изведен зад отбраната на румънците и вкара топката във вратата. Попадението обаче бе анулирано поради засада.

Десет минути преди почивката обаче по-добрата игра на " викингите " в нахлуване бе материализирана с нов гол на Сигурдсон. Този път " десетката " получи положително подаване от Финбогасон, овладя на гърди и стреля доста технично в далечния ъгъл - 2:0.

В 62-ата минута Максим върна един гол от углавен удар. До края на мача обаче румънците не съумяха да стигнат най-малко до изравнително попадение.