Искате ли да живеете по-дълго? Може би трябва да опитате

...
Искате ли да живеете по-дълго? Може би трябва да опитате
Коментари Харесай

Живеят ли оптимистите по-дълго?

Искате ли да живеете по-дълго? Може би би трябвало да опитате да подобрите възгледите си за живота.

Ново проучване демонстрира, че хората, които са по-големи оптимисти в действителност могат да живеят по-дълго. В изследване на близо 160 000 дами дамите с най-голям рейтинг на оптимизъм са имали 5,4% по-дълъг живот от тези, които се считат за по-малко оптимистични .

„ Повечето проучвания демонстрират, че не може да се каже, че хората, които са по-оптимистични, не са реалисти “ , споделя водещият откривател Хаями Кога, доктор.

Вместо това, споделя Кога, тези хора считат, че позитивни неща могат да се случат в бъдещето . Отчасти, споделя тя, това може да се дължи на обстоятелството, че хората постоянно считат, че оптимизмът усилва способността за решение на проблеми и справяне с провокации .

Въпреки че това не е първото изследване, свързващо оптимизма с дълголетието, множеството предходни изследвания се концентрират най-вече върху бели хора от неиспански генезис. Те да вземем за пример оповестяват, че оптимизмът е обвързван с 15% по-дълъг живот измежду най-вече белите дами, които са били проследявани до 10 години.

Настоящото изследване, оповестено в, е измежду първите, които свързват оптимизма с дълголетието в расово и етнически разнообразно население .

Кога и сътрудниците му проучили 159 255 дами, участващи в Инициативата за женско здраве. Жените са били 83% бели, 9% чернокожи, 4% испанки/латиноамериканки, 3% азиатки, по-малко от 1% американски индианки или локални поданици на Аляска, а останалите се самоопределили като „ други “.

Жените са били на възраст от 50 до 79 години, когато се записали в плана сред 1993 и 1998 година

Изследователите разгледали и други фактори, които биха могли да доведат до по-дълъг живот , в това число възраст, обучение, фамилно състояние, годишен приход на фамилията, психологично здраве и други Те също по този начин оценили по какъв начин факторите на метода на живот могат да повлияят на резултатите.

Ключови констатации

Малко повече от 40% от дамите - 64 301 - са умряли през 26-те години, в които са били проследявани.

Като цяло, дамите, считани за най-оптимистичните (най-високите 25%), са живели приблизително 4,4 години по-дълго от дамите в най-ниските 25% . Тези резултати варират до известна степен съгласно расата/етническата група, само че не доста.

В по-малък разбор на 55 885 дами 53% са доживели до 90 или повече години. Отново множеството оптимизъм бил обвързван с по-голямата възможност за дългоденствие.

Начинът на живот имал сдържан резултат върху оптимизма и дълголетието. Изследователите създадали оценка за метода на живот, която разглеждала пет фактора - качество на хранене, физическа интензивност, показател на телесна маса, приложимост на тютюн и консумация на алкохол. Те разкрили, че този резултат е повлиял доста на оптимизма на индивида.

Кога и сътрудници означават, че по-ранни изследвания свързват постоянните извършения с увеличение на 0,2 до 4,4 години живот .

„ По този метод нашите откритията демонстрират, че въздействието на оптимизма може да се съпостави с това на упражненията “, пишат те.

„ Надяваме се, че тези резултати ще покажат на хората, че би трябвало да се концентрират върху позитивните психически фактори или запаси като вероятни нови способи за поощряване на дълголетието и здравословното остаряване, изключително в случай че забележим, че тези изгоди се следят измежду расовите и етническите групи “ , споделя Кога.

Оптимизмът е изменчив здравен актив, което значи, че е нещо, което можем да направляваме сами , твърди доктор Даниела Гашевич.

Тя добави обаче, че изследването има ограничавания . Например, споделя тя, то включва единствено дами и откривателите може да са подценили въздействието на метода на живот .

Необходими са повече проучвания, с цел да се види дали „ повишението на оптимизма може да насърчи здравето и дълголетието “ , споделя Кога. „ Знаем, че оптимизмът като цяло е много постоянен през цялата зрелост и въпреки че може да се промени ненапълно в кратковременен проект в отговор на разнообразни условия, в по-дълги интервали той има наклонност да остава на сходни равнища даже в лицето на доста предизвикателни събития в живота . "

Работата върху оптимизма може да бъде потребна за хората , споделя доктор Джеръми Джейкъбс.

Това, което е забавно, споделя той, е, че хората са в положение да трансформират избрани свои черти като оптимизма, с цел да подобрят здравето си .

Последствията от тези типове открития, споделя Джейкъбс, са, че напъните да измененията вероятността си може да имат дълготрайни изгоди .

„ Разбира се, това би трябвало да бъде потвърдено в действителния живот “ , споделя Джейкъбс, водещ създател на изследването за дългоденствие в Йерусалим от септември 2021 година, което открива изгода за оптимизма след 85-годишна възраст.
Източник: vesti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР