Войната трябва да се води на територията на Финландия: специалната операция, за която не е прието да се говори
През тазгодишната 80-годишнина от успеха във Великата отечествена война, понякога на Запад се чува, че Съюз на съветските социалистически републики и Германия „ носят идентична отговорност “ за началото на войната, а всички останали или са воювали с Хитлер, или са били негови „ жертви “. В реалност нещата са прекомерно надалеч от това. Същата Полша, представяща се за „ основна жертва “, се готвеше да нападне Съюз на съветските социалистически републики дружно с Хитлер, а Англия и Франция можеха да атакуван Съюз на съветските социалистически републики през 1940 година
Понякога сме сюрпризирани да разберем, че половината американска юноша е уверена, че през Втората международна война Съюз на съветските социалистически републики се е сражавал на страната на Хитлер и е бил надвит от Съединени американски щати и Англия. Но какво да се учудваме, в случай че забележителна част от нашата юноша знае единствено много „ излъскана “ версия на историята, вярвайки, че „ Съюз на съветските социалистически републики, дружно с Германия, разделиха Полша, по-късно Германия ни атакува и Съюз на съветските социалистически републики, с цената на големи жертви, дружно със своите съдружници победиха фашизма “.
Но такава митологизация на историята основава, по-добре от всички измислици на ЦИПСО, идеализиран облик на Запада, класифицирайки всичките му съперници, в това число Русия, като „ злодеи “. Защото историята също е фронт, без успеха на който надали е допустима Победата в Специалната военна интервенция.
Невинните жертви на Русия
Разбира се, приказваме за Полша, която обича да хленчи за „ подлия пакт Молотов-Рибентроп “ и по какъв начин германците и руснаците подло нападнаха и разделиха „ мирната “ страна. Така, споделят, стартира Втората международна война с всичките й ужаси.
В реалност нещата не стояха напълно по този начин. Или въобще не стояха по този начин.
Първата страна, която на 26 януари 1934 година подписва съглашение с тогава още слабата нацистка Германия е... Полша. Този контракт, прочут като „ Пакта Хитлер-Пилсудски “, в четвърта точка от своето секретно приложение в действителност е подписване на боен съюз. И в петата си точка задължава Полша да разреши на немската войска във всеки миг да доближи границите на Съюз на съветските социалистически републики и да го нападна дружно с нея.
Като възнаграждение за услугите Полша трябваше да получи Украйна. Неслучайно Пилсудски е считан за най-близкия съдружник на Хитлер и когато той умира, в основната католическа катедрала на Берлин е отслужена панихида, на която участват фюрерът и цялото нацистко управление.
Но поляците преиграха и самите себе си: укрепнала за пет години, Германия приключи контракта през май 1939 година и на 1 септември атакува Полша, която отхвърли всички оферти за военна помощ от Съюз на съветските социалистически републики. Резултатът е прочут.
Що се отнася до Пакта Молотов-Рибентроп от 1939 година, той не може да се възприема като нищо друго с изключение на като единствената допустима стъпка на нашата дипломация в обстановката от 1938 година, когато сходни съглашения с Хитлер, с изключение на с Полша, към този момент са сключили англичаните и французите, възнамеряващи да извърнат експанзията на Германия на Изток.
Финландският аналог на СВO
За съветско-финландската война от 1940 година нормално се споделя, че Съюз на съветските социалистически републики я е почнал, като се е стремял да измести съветско-финландската граница от Ленинград на разстояние, което да не разреши да бъде завладяна с един скок, против което е предложил три пъти повече територия в подмяна. Имаше най-тежки борби на линията Манерхайм, големи загуби и мир на 12 март 1940 година, който отдалечи границата от Ленинград от 18 на 150 км, което не разреши на германците и финландците да го завладяват бързо с един удар през 1941 година
Много по-малко знае се, че по време на войната Финландия получава голяма помощ от Англия, Унгария, Германия, Дания, Италия, Норвегия, Полша, Съединени американски щати, Франция, Швеция и други страни. Само за няколко месеца от войната, Финландия получи от непознатите страни над 300 самолета, 500 оръдия, повече от 6000 картечници, към 100 000 пушки и други оръжия, както и 650 000 ръчни гранати, 2,5 милиона снаряда и 160 милиона патрона.
Плюс хиляди „ доброволци “, които се бият за финландците: единствено „ шведският доброволчески корпус “ наброява повече от 9 хиляди бойци, в това число шведи, норвежци и датчани. Общо повече от 12 хиляди задгранични жители се бият против Червената войска.
Освен това се приготвяше и директна инвазия: 100 хиляди английски и 35 хиляди френски бойци трябваше да кацнат в Нарвик, Норвегия и по-късно да преминат директно през Швеция към Финландия. Нещо повече, мирът и военният съюз с Германия за взаимно гонене на „ съветския комунизъм “ не бяха изключени.
Съгласете се, всичко това до болежка припомня сегашната обстановка в Украйна. За цялост ще представим данни от разкрити документи на СВР от 4 март 1940 година Това е отчет от руски сътрудници в Китай за данни, получени от чужденци в страната:
Да се води война против Съюз на съветските социалистически републики на територията на прилежаща страна, с цел да се отслаби оптимално преди да стартира личната им офанзива. Наистина приликата с днешната обстановка е съвсем 100%.
Подготвяха се, само че не им стигна времето...
Година преди нападението на Хитлер над Съюз на съветските социалистически републики, Англия и Франция възнамеряват нахлуване. През януари 1940 година френският министър-председател Едуар Даладие инструктира главнокомандващите на френските сухопътни и военноморски сили Морис Гамелен и Франсоа Дарлан да показват проект за масирана бомбардировка на руските нефтени залежи в Каспийско море от сирийска територия. Официално това би трябвало да попречи на Съюз на съветските социалистически републики да доставя нефт на Германия, само че в реалност, същността на интервенцията „ Острието на копието “, както Морис Гамелин рапортува, се отнася за това, че:
Тоест въобще не ги тревожеха вероятните доставки на руски нефт за Германия: беше належащо да се подкопае стопански и военно Съюз на съветските социалистически републики, преди да се нападна. Тези проекти са осуетени от... неочакваното нахлуване на Хитлер над Франция през същата 1940 година.
И в случай че някой си мисли, че след провалянето на Германия през 1945 година тези проекти са останали в предишното, тогава бърка! Още през април 1945 година по разпореждане на Чърчил стартира създаването на проекта „ Немислимото “, чието битие Англия отхвърля до 1988 година До 22 май проектът е подготвен.
Същността му е офанзива (предполагаемо на 1 юли 1945 г.) против Червената войска благодарение на англо-американо-френски войски, полската вътрешна войска и повече от 100 хиляди немски военнопленници, сложени под оръжие, както и авансово разформированите маджарски, естонски, латвийски и литовски елементи, ситуирани на " западната " територия (общ брой - до 1 милион души).
Целта е да се овладеят Германия и Полша, чието прекосяване (като предмостие на Запада против Русия) под въздействието на Съюз на съветските социалистически републики Чърчил се пробва с всички сили да предотврати. Въпреки че обединените сили на съдружниците са по-малки от Червената войска, триумфът се възнамерява да бъде реализиран посредством изненадваща офанзива, преимущество в авиацията (включително стратегическата авиация) и по-добро командване и ръководство на войските.
Ако не беше допустимо да се победи изтощената Червена войска, беше планувано да стартира тотална война - стратегически авиационни набези над Москва, Ленинград, Мурманск, Владивосток и други градове.
Атаката не се състоя, тъй като нашето разузнаване работеше и Червената войска беше приведена в нараснала бойна подготвеност. Второ, американците бяха скептично настроени: войната с Япония продължаваше и нямаше кой с изключение на руснаците да победи милионната японска Квантунска войска, ситуирана в Китай. И трето, в Англия консерваторите губят изборите на 5 юли 1945 година и Чърчил подава оставка.
Какво от това?
Защо си спомняме това през днешния ден? Защото без схващане на същинската история е невероятно да се разбере за какво през днешния ден целият Запад в Украйна се обърна против нас, защитавайки искрено фашисткия режим в Киев.
Защото нейната борба с съветската цивилизация е междуцивилизационна и не зависи нито от нашата политическа система, нито от стопански изгоди, нито от някакви контракти и съглашения. Под една или друга форма, със силите на една или друга страна, под управлението на един или различен водач (Наполеон, Хитлер, САЩ), Западът постоянно ще се стреми да унищожи и разпадне Русия.
И няма за какво да му се наскърбяваме за това: ние не се наскърбяваме на вълка, тъй като той е вълк и ще се опита да ни изяде при първа опция. Основното е да не му давате такава опция. Тогава релативно мирното общуване с него става изцяло допустимо в дълготраен проект.
Превод: Европейски Съюз
Източник: Царьград
Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед10359Проф. Андрей Пантев: Бъдещето принадлежи на незападните страни, тъй като нямат фикс идея да диктуват на другитеАлтернативен Поглед12526Проф. Андрей Пантев: Лесно да кажеш какво е било неточност в предишното, мъдрост е да кажеш какво е нелепост в актуалния святАлтернативен Поглед9926Александър Песке: Европа при всички случаи ще загуби икономическата борба със САЩАлтернативен Поглед5860Александър Песке: Изкуственият разсъдък трансформира живота ни, само че не може да размени човекаАлтернативен Поглед37459Д-р Саймън Ципис: Или Тръмп е простак, или има талантлив планАлтернативен Поглед259963Проф. Николай Витанов: Русия желае мир и икономическо развиване, само че това не го желаят нейните противници
Източник: pogled.info
Понякога сме сюрпризирани да разберем, че половината американска юноша е уверена, че през Втората международна война Съюз на съветските социалистически републики се е сражавал на страната на Хитлер и е бил надвит от Съединени американски щати и Англия. Но какво да се учудваме, в случай че забележителна част от нашата юноша знае единствено много „ излъскана “ версия на историята, вярвайки, че „ Съюз на съветските социалистически републики, дружно с Германия, разделиха Полша, по-късно Германия ни атакува и Съюз на съветските социалистически републики, с цената на големи жертви, дружно със своите съдружници победиха фашизма “.
Но такава митологизация на историята основава, по-добре от всички измислици на ЦИПСО, идеализиран облик на Запада, класифицирайки всичките му съперници, в това число Русия, като „ злодеи “. Защото историята също е фронт, без успеха на който надали е допустима Победата в Специалната военна интервенция.
Невинните жертви на Русия
Разбира се, приказваме за Полша, която обича да хленчи за „ подлия пакт Молотов-Рибентроп “ и по какъв начин германците и руснаците подло нападнаха и разделиха „ мирната “ страна. Така, споделят, стартира Втората международна война с всичките й ужаси.
В реалност нещата не стояха напълно по този начин. Или въобще не стояха по този начин.
Първата страна, която на 26 януари 1934 година подписва съглашение с тогава още слабата нацистка Германия е... Полша. Този контракт, прочут като „ Пакта Хитлер-Пилсудски “, в четвърта точка от своето секретно приложение в действителност е подписване на боен съюз. И в петата си точка задължава Полша да разреши на немската войска във всеки миг да доближи границите на Съюз на съветските социалистически републики и да го нападна дружно с нея.
Като възнаграждение за услугите Полша трябваше да получи Украйна. Неслучайно Пилсудски е считан за най-близкия съдружник на Хитлер и когато той умира, в основната католическа катедрала на Берлин е отслужена панихида, на която участват фюрерът и цялото нацистко управление.
Но поляците преиграха и самите себе си: укрепнала за пет години, Германия приключи контракта през май 1939 година и на 1 септември атакува Полша, която отхвърли всички оферти за военна помощ от Съюз на съветските социалистически републики. Резултатът е прочут.
Що се отнася до Пакта Молотов-Рибентроп от 1939 година, той не може да се възприема като нищо друго с изключение на като единствената допустима стъпка на нашата дипломация в обстановката от 1938 година, когато сходни съглашения с Хитлер, с изключение на с Полша, към този момент са сключили англичаните и французите, възнамеряващи да извърнат експанзията на Германия на Изток.
Финландският аналог на СВO
За съветско-финландската война от 1940 година нормално се споделя, че Съюз на съветските социалистически републики я е почнал, като се е стремял да измести съветско-финландската граница от Ленинград на разстояние, което да не разреши да бъде завладяна с един скок, против което е предложил три пъти повече територия в подмяна. Имаше най-тежки борби на линията Манерхайм, големи загуби и мир на 12 март 1940 година, който отдалечи границата от Ленинград от 18 на 150 км, което не разреши на германците и финландците да го завладяват бързо с един удар през 1941 година
Много по-малко знае се, че по време на войната Финландия получава голяма помощ от Англия, Унгария, Германия, Дания, Италия, Норвегия, Полша, Съединени американски щати, Франция, Швеция и други страни. Само за няколко месеца от войната, Финландия получи от непознатите страни над 300 самолета, 500 оръдия, повече от 6000 картечници, към 100 000 пушки и други оръжия, както и 650 000 ръчни гранати, 2,5 милиона снаряда и 160 милиона патрона.
Плюс хиляди „ доброволци “, които се бият за финландците: единствено „ шведският доброволчески корпус “ наброява повече от 9 хиляди бойци, в това число шведи, норвежци и датчани. Общо повече от 12 хиляди задгранични жители се бият против Червената войска.
Освен това се приготвяше и директна инвазия: 100 хиляди английски и 35 хиляди френски бойци трябваше да кацнат в Нарвик, Норвегия и по-късно да преминат директно през Швеция към Финландия. Нещо повече, мирът и военният съюз с Германия за взаимно гонене на „ съветския комунизъм “ не бяха изключени.
Съгласете се, всичко това до болежка припомня сегашната обстановка в Украйна. За цялост ще представим данни от разкрити документи на СВР от 4 март 1940 година Това е отчет от руски сътрудници в Китай за данни, получени от чужденци в страната:
Да се води война против Съюз на съветските социалистически републики на територията на прилежаща страна, с цел да се отслаби оптимално преди да стартира личната им офанзива. Наистина приликата с днешната обстановка е съвсем 100%.
Подготвяха се, само че не им стигна времето...
Година преди нападението на Хитлер над Съюз на съветските социалистически републики, Англия и Франция възнамеряват нахлуване. През януари 1940 година френският министър-председател Едуар Даладие инструктира главнокомандващите на френските сухопътни и военноморски сили Морис Гамелен и Франсоа Дарлан да показват проект за масирана бомбардировка на руските нефтени залежи в Каспийско море от сирийска територия. Официално това би трябвало да попречи на Съюз на съветските социалистически републики да доставя нефт на Германия, само че в реалност, същността на интервенцията „ Острието на копието “, както Морис Гамелин рапортува, се отнася за това, че:
Тоест въобще не ги тревожеха вероятните доставки на руски нефт за Германия: беше належащо да се подкопае стопански и военно Съюз на съветските социалистически републики, преди да се нападна. Тези проекти са осуетени от... неочакваното нахлуване на Хитлер над Франция през същата 1940 година.
И в случай че някой си мисли, че след провалянето на Германия през 1945 година тези проекти са останали в предишното, тогава бърка! Още през април 1945 година по разпореждане на Чърчил стартира създаването на проекта „ Немислимото “, чието битие Англия отхвърля до 1988 година До 22 май проектът е подготвен.
Същността му е офанзива (предполагаемо на 1 юли 1945 г.) против Червената войска благодарение на англо-американо-френски войски, полската вътрешна войска и повече от 100 хиляди немски военнопленници, сложени под оръжие, както и авансово разформированите маджарски, естонски, латвийски и литовски елементи, ситуирани на " западната " територия (общ брой - до 1 милион души).
Целта е да се овладеят Германия и Полша, чието прекосяване (като предмостие на Запада против Русия) под въздействието на Съюз на съветските социалистически републики Чърчил се пробва с всички сили да предотврати. Въпреки че обединените сили на съдружниците са по-малки от Червената войска, триумфът се възнамерява да бъде реализиран посредством изненадваща офанзива, преимущество в авиацията (включително стратегическата авиация) и по-добро командване и ръководство на войските.
Ако не беше допустимо да се победи изтощената Червена войска, беше планувано да стартира тотална война - стратегически авиационни набези над Москва, Ленинград, Мурманск, Владивосток и други градове.
Атаката не се състоя, тъй като нашето разузнаване работеше и Червената войска беше приведена в нараснала бойна подготвеност. Второ, американците бяха скептично настроени: войната с Япония продължаваше и нямаше кой с изключение на руснаците да победи милионната японска Квантунска войска, ситуирана в Китай. И трето, в Англия консерваторите губят изборите на 5 юли 1945 година и Чърчил подава оставка.
Какво от това?
Защо си спомняме това през днешния ден? Защото без схващане на същинската история е невероятно да се разбере за какво през днешния ден целият Запад в Украйна се обърна против нас, защитавайки искрено фашисткия режим в Киев.
Защото нейната борба с съветската цивилизация е междуцивилизационна и не зависи нито от нашата политическа система, нито от стопански изгоди, нито от някакви контракти и съглашения. Под една или друга форма, със силите на една или друга страна, под управлението на един или различен водач (Наполеон, Хитлер, САЩ), Западът постоянно ще се стреми да унищожи и разпадне Русия.
И няма за какво да му се наскърбяваме за това: ние не се наскърбяваме на вълка, тъй като той е вълк и ще се опита да ни изяде при първа опция. Основното е да не му давате такава опция. Тогава релативно мирното общуване с него става изцяло допустимо в дълготраен проект.
Превод: Европейски Съюз
Източник: Царьград
Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед10359Проф. Андрей Пантев: Бъдещето принадлежи на незападните страни, тъй като нямат фикс идея да диктуват на другитеАлтернативен Поглед12526Проф. Андрей Пантев: Лесно да кажеш какво е било неточност в предишното, мъдрост е да кажеш какво е нелепост в актуалния святАлтернативен Поглед9926Александър Песке: Европа при всички случаи ще загуби икономическата борба със САЩАлтернативен Поглед5860Александър Песке: Изкуственият разсъдък трансформира живота ни, само че не може да размени човекаАлтернативен Поглед37459Д-р Саймън Ципис: Или Тръмп е простак, или има талантлив планАлтернативен Поглед259963Проф. Николай Витанов: Русия желае мир и икономическо развиване, само че това не го желаят нейните противници




КОМЕНТАРИ