Кирил Петков: ПП-ДБ ще иска вот на недоверие заради МВР, но след влизане в еврозоната
Искаме да управляваме по този начин, че нашите гласоподаватели да са горди от дейностите ни. Това съобщи в ефира на Нова телевизия съпредседателят на „ Продължаваме Промяната ” Кирил Петков.
Според него най-важното за страната сега е да вкара еврото. Именно по тази причина сега депутатите от редиците на ПП-ДБ не поддържат препоръчаните вотове на съмнение към кабинета „ Желязков ”. „ След като влезем в еврозоната, ние ще предизвикваме наш избор на съмнение на тематика Министерство на вътрешните работи ”, акцентира Петков.
Не на едно мнение са обаче съдружните сътрудници от „ Продължаваме Промяната-Демократична България ” във връзка с ръководителя на Народното събрание Наталия Киселова. От Демократична България желаят оставката ѝ, само че не и от Политическа партия.
„ Докато не сме сигурни, че има по-независима от дуото Бойко Борисов и Делян Пеевски опция, няма да подкрепим настояването на оставката ѝ ”, акцентира Петков.
По думите на съпредседателя на Политическа партия той в никакъв случай не е нарушавал личните си правила. „ Това ме прави свободен човек. Може би и по тази причина има три каузи против мен. Всеки миг, в който не бях удовлетворен, споделях в лицето им твърдо „ не ”, на което не можеха да повярват ”, уточни Петков.
FaceBookTwitterPinterest




