Искам съвсем ясно да заявя на Сарафов и на прокурорската

...
Искам съвсем ясно да заявя на Сарафов и на прокурорската
Коментари Харесай

Демерджиев: Сарафов, имаш последен шанс да си тръгнеш

Искам напълно ясно да заявя на Сарафов и на прокурорската гилдия на Висш съдебен съвет - времето за извъртане изтече. Сарафов би трябвало да си тръгне неотложно! Днес е последният късмет за оставка. Това написа в своя фейсбук публикация Иван Демерджиев от " Прогресивна България ".

" И той и Висш съдебен съвет са длъжни да спрат да се държат като щит на една компрометирана власт. Твърде дълго това положение продължава, рушейки доверието в прокуратурата и накърнявайки устоите на правовата страна!

Времето на комфортни паузи, институционално снишаване и безмълвни сделки свърши! Ако някой не го е схванал, ще го усети напълно скоро!

Всеки, който продължи да пази този модел, би трябвало да е наясно, че застава против закона и обществото с всички, произлизащи от това последствия! ", показва още той.

Преди дни Иван Демерджиев упрекна правосъдният министър Андрей Янкуловпише постове, вместо да ограничи достъпа на Сарафов до кабинета му. 

" Нищо положително не може да ни чака като общество, в случай че, защото правосъдната система не е в положение да реши правния проблем със законността на основния ни прокурор, тръгнат да го вземат решение силово тези, които моментно държат монопола върху потреблението на държавно принуждение ", отговори му Янкулов. 
Източник: skandal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР