Ирландия дръпна с пет точки на върха във временното класиране

...

Ирландия дръпна с пет точки пред конкуренцията

Ирландия дръпна с пет точки на върха във краткотрайното класиране на Група " D ", откакто победи с 2:0 новобранеца Гибралтар на " Авива Стейдиъм ". Автогол на Джоузеф Чиполина (29') и късно попадение на Роби Брейди (93') материализираха превъзходството на " зелената войска ".

В състава на домакините имаше две промени спрямо равенството с Дания преди няколко дни. Калъм Робинсън и Скот Хоган започнаха. Толкова бяха и корекциите в стартовите 11 на Гибралтар. Ален Понс започва на мястото на 26-годишния Антъни Бардън, който разгласи, че след днешния мач поставя завършек на кариерата си. Андрю Ернандес пък размени своя брат Антъни Ернандес.

Гостите успяваха да се бранят до 29-ата минута, когато Ирландия поведе след серия от комични неточности в отбраната на Гибралтар. Робинсън проби добре отляво, неговото центриране рикошира в двама противникови играчи, след което топката се озова на пътя на Коулмън. Той центрира към Макголдрик, чийто удар рикошира в Чиполина и влезе във вратата - 1:0. Попадението бе записано като автогол.

В 72-рата минута удар на Макголдрик срещна гредата. Все отново домакините стигнаха до заслужения втори гол в добавеното време, когато Брейди засече с глава центриране на Маклийн.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! ЕВРО 2020 4 кръг, понеделник 10 юни  Ирландия 2:0краен резулат  Гибралтар