Ирина Бокова ще влезе в управлението на Колизеума и други

...
Ирина Бокова ще влезе в управлението на Колизеума и други
Коментари Харесай

Нова работа: Бокова влиза в управата на Колизеума

Ирина Бокова ще влезе в ръководството на Колизеума и други две от огромните археологически забележителности в италианската столица Рим.

Това излиза наяве от пост в обществените мрежи на италианския министър на културата и туризма Дарио Франческини, представен от NOVA.

ЮНЕСКО добави още обекти в международното културно завещание

Бокова разгласи Стоичков за дипломат на ЮНЕСКО

Бокова ще е част от управлението на новия археологически парк "Колизеум ". Той включва античната гладиаторска сцена, Палатинския рид и Римският конгрес - местата с най-запазените и живописни руини от времената на Древен Рим в центъра на днешната италианска столица.

Un onore che @IrinaBokova, Direttore Gen. @UNESCO, abbia accettato mio invito a far parte del Cons.Amm. del Parco Archeologico del #Colosseo pic.twitter.com/9nXTZg3BZG
— Dario Franceschini (@dariofrance) July 24, 2017
Франческини предложения Бокова, чийто мандат отпред на ЮНЕСКО изтича в края на тази година, откакто министерството му завоюва правото да назначава чужденци в управата на националните монументи.

ВИЖТЕ КАК ФОНТАНИТЕ И ЧЕШМИТЕ НА РИМ ПРЕСЪХНАХА ЗАРАДИ СУШАТА В ИТАЛИЯ - СНИМКИ ПРЕДИ И СЛЕД

Самата Бокова към момента не е коментирала публично възможната си бъдеща работа. Миналата година тя бе един от претендентите за общоприет секретар на Организация на обединените нации, само че загуби борбата от португалеца Антонио Гутиереш.
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР