Американски и израелски удари поразиха иранския ядрен обект Хондаб
Иранският нуклеарен обект в Арак е бил обект на офанзива, оповестиха ирански представители в петък, съгласно иранската държавна медия Fars News.
Служител в иранската провинция Маркази съобщи, че нападението е осъществено от американски и израелски сили, добавяйки, че няма жертви.
Съобщава се за офанзивата малко откакто израелските военни издадоха предизвестие за евакуация на иранските цивилни, ситуирани северозападно от град Арак и в индустриалната зона Хир Абад, които са региони наоколо до нуклеарното оборудване.
По-късно израелските отбранителни сили обявиха, че израелските военновъздушни сили " са почнали да нанасят удари по инфраструктура, принадлежаща на иранския терористичен режим в Иран “, въз основа на израелско разузнаване.
Според Международната организация за атомна сила (МААЕ), иранският тежководен реактор в Арак към момента е бил в развой на създаване към предходната година.
Служител в иранската провинция Маркази съобщи, че нападението е осъществено от американски и израелски сили, добавяйки, че няма жертви.
Съобщава се за офанзивата малко откакто израелските военни издадоха предизвестие за евакуация на иранските цивилни, ситуирани северозападно от град Арак и в индустриалната зона Хир Абад, които са региони наоколо до нуклеарното оборудване.
По-късно израелските отбранителни сили обявиха, че израелските военновъздушни сили " са почнали да нанасят удари по инфраструктура, принадлежаща на иранския терористичен режим в Иран “, въз основа на израелско разузнаване.
Според Международната организация за атомна сила (МААЕ), иранският тежководен реактор в Арак към момента е бил в развой на създаване към предходната година.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




