Иранският външен министър Абас Арагчи предупреди никой да не се

...
Иранският външен министър Абас Арагчи предупреди никой да не се
Коментари Харесай

Иран заплаши никой да не се намесва в управлението на Ормузкия проток, иначе - засилва напрежението


Иранският външен министър Абас Арагчи предизвести никой да не се намесва управлението на Ормузкия пролив, иначе рискува " да ускори напрежението " в района. 

 По думите му " никоя друга институция, нито друга страна ", с изключение на Иран, не е " виновна " за ръководството на протока, и " в сходство с меморандума за съгласие всяка интервенция в този въпрос, всеки опит за приемане на нови или обособени разпореждания " ще докара " до забавяния в отварянето на протока и ще ускори напрежението ". Арагчи е на публично посещаване в Багдад.

" Призовавам всички страни да не се намесват в ръководството на протока и да не разрешават този меморандум за съгласие да се отклони от курса си ", сподели още иранският министър след размяната на удари със Съединени американски щати, почнала в петък. Той призова и за договаряне на рамково съглашение за сигурност сред Иран и страните от Персийския залив.

Прочетете още
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР