Иранските съдебни власти обявиха, че агент на израелската служба за

...
Иранските съдебни власти обявиха, че агент на израелската служба за
Коментари Харесай

Иран обяви, че е екзекутирал чрез обесване предполагаем агент на Мосад

Иранските правосъдни управляващи оповестиха, че сътрудник на израелската работа за външно разузнаване " Мосад ", задържан през 2023 година, е бил екзекутиран посредством обесване в понеделник.

" Есмаил Фекри, сътрудник на " Мосад ", приет за отговорен в закононарушения, наказвани с тежки присъди, измежду които и " мохаребе " (война против Аллах - бел. ред.), беше обесен след привършване на правосъдната процедура ", заяви уебсайтът Mizan Online, обвързван със правосъдната система в Техеран, представен от въпросната организация и Pro Tv.

" Иран екзекутира мъж, приет за отговорен в шпионаж за израелската разследваща организация Мосад ", оповестява осведомителна организация Fars, идентифицирайки мъжа като Есмаил Фекри. Екзекуцията е третата през последните седмици, обвързвана с осъществяване на шпионаж в интерес на Израел, написа и The Times of Israel.


В продължение на съвсем четири дни Иран се опълчва на Израел, като взаимните бомбардировки водят до жертви и от двете страни.

Четвърти ден от офанзивите

В нощта от събота против неделя ирански ракети предизвикаха опустошения в Бат Ям, южно от Тел Авив, и в Тамра, арабски град на север. " Нищо не остана, нито една къща, всичко беше свършено! Алармата се включи и отидохме в убежището. Изведнъж цялото леговище се извърши с прахуляк и тогава осъзнахме, че е станала злополука ", призна Евгения Дудка, жителка на Бат Ям.

" Иран ще заплати доста висока цена за умишленото ликвидиране на цивилни, дами и деца ", съобщи израелският министър председател Бенямин Нетаняху по време на посещаване в Бат Ям. Твърдейки, че Иран се доближава до " точката без връщане " към атомната бомба, Израел стартира в петък огромна въздушна акция против Ислямската република, ориентирана към стотици военни и нуклеарни цели.

След десетилетия на спорадични интервенции, това е първият път, когато двете противников страни се изправят една против друга военно с такава активност.

Инфо: " Труд "

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР