Иран затваря Ормузкия проток до пълното вдигане на блокадата от страна на САЩ
Иран затваря Ормузкия пролив от довечера до цялостното повдигане на морската обсада от страна на Съединени американски щати, обявиха военноморските сили на иранския Корпус на гвардейците на Ислямската гражданска война (КГИР), представени от международните организации.
Прочетете още
„ Във връзка с нарушаването на съглашението за преустановяване на огъня, защото съперникът в лицето на Съединени американски щати не е вдигнал военноморската обсада на иранските кораби и пристанища, Ормузкият пролив ще бъде затворен от през днешния ден до повдигането на блокадата “, се споделя в изказването.
КГИР прикани корабособствениците да съблюдават извънредно рекомендациите на иранската страна и съобщи, че изказванията на американския президент Доналд Тръмп по отношение на обстановката в Ормузкия пролив „ не заслужават доверие “.
КГИР също по този начин съобщи, че подрежда на корабите да не напущат стоянките си в Персийския залив и че всяко приближаването към Ормузкия пролив ще се смята за съдействие „ с врага “. „ Всеки транспортен съд, който се приближи към Ормузкия пролив, ще бъде вземан на прицел “, предизвестиха гвардейците, представени от ирански медии.
Командир на Военноморските сили на КГИР, отговарящ за Ормузкия пролив, съобщи, че американските военноморски сили ще получат „ тежък удар “, в случай че атакуван ирански кораби.
Прочетете още
„ Във връзка с нарушаването на съглашението за преустановяване на огъня, защото съперникът в лицето на Съединени американски щати не е вдигнал военноморската обсада на иранските кораби и пристанища, Ормузкият пролив ще бъде затворен от през днешния ден до повдигането на блокадата “, се споделя в изказването.
КГИР прикани корабособствениците да съблюдават извънредно рекомендациите на иранската страна и съобщи, че изказванията на американския президент Доналд Тръмп по отношение на обстановката в Ормузкия пролив „ не заслужават доверие “.
КГИР също по този начин съобщи, че подрежда на корабите да не напущат стоянките си в Персийския залив и че всяко приближаването към Ормузкия пролив ще се смята за съдействие „ с врага “. „ Всеки транспортен съд, който се приближи към Ормузкия пролив, ще бъде вземан на прицел “, предизвестиха гвардейците, представени от ирански медии.
Командир на Военноморските сили на КГИР, отговарящ за Ормузкия пролив, съобщи, че американските военноморски сили ще получат „ тежък удар “, в случай че атакуван ирански кораби.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




