Иран предупреди днес, че ще обмисли да се насочи към

...
Иран предупреди днес, че ще обмисли да се насочи към
Коментари Харесай

Иран премина нивото от 4.5% в обогатяването на уран и се насочи към 20%

Иран предизвести през днешния ден, че ще обмисли да се насочи към обогатяване на уран с непорочност 20% като последваща стъпка от прекратяването на уговорките си към нуклеарното съглашение от 2015 година С тази си стъпка Ислямската република бързо ще придвижи програмата си към равнище на обогатяване на уран, належащо за основаването на атомно оръжие, осведомят " Таймс ъв Израел " и други медии.
 Тръмп предизвести Иран да внимава, правел доста неприятни неща
Тръмп предизвести Иран да внимава, правел доста неприятни неща

" Иран в никакъв случай няма да се снабди с нуклеарно оръжие "

Говорителят на Организацията за атомна сила на Иран Бехруз Камалванди удостовери в изявление за държавна телевизия, че Иран е минал наложеното в съглашението ограничаване обогатяване на уран с непорочност до 3.67%.

" Тази заран Иран мина равнището от 4.5% в обогатяването на уран ", разкри Камалванди, представен от организация ISNA. Той добави, че това равнище на чистото е изцяло задоволително да зареди атомната централа с гориво.

Представителят предизвести, че идната трета фаза от прекратяването на задължения към съглашението е увеличение обогатяването на уран с непорочност 20% и повече . Това ще тормози специалистите по неразпространение на нуклеарни оръжия, защото 20% непорочност е къса техническа стъпка от постигане до равнища от 90%, които са задоволителни за създаване на атомно оръжие.
 Помпео заплаши Иран с нови наказания
Помпео заплаши Иран с нови наказания

Според него, би трябвало да се възстановят предходните стандарти за обогатяване на уран

Бехруз Камалванди също означи, че Иран може да употребява нови и по-голям брой центрофуги , които също са лимитирани от нуклеарното съглашение. По думите му Ислямската република мина тавана от 3.67% в неделя , откакто изчака една година страните по контракта да изпълнят уговорките си.

Бъдещото съглашението е под подозрение, откогато президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп едностранно извади страната от контракта и върна глобите.

Говорител на иранското външно министерство разяснява през днешния ден, че страната му остава открита за дипломация за избавяне на съглашението , макар че " няма вяра " интернационалната общественост да го резервира.

Не се доверяваме на никого и нямаме вяра, само че вратата за дипломация остава отворена, разясни представителят и добави, че новият 60-дневен ултиматум, натрапен в неделя, ще изтече на 5 септември.
 Иран се защитавал против икономическия тероризъм на Съединени американски щати
Иран се защитавал против икономическия тероризъм на Съединени американски щати

Иран стопира да се преценява с рестриктивните мерки за обогатяване на уран

Междувременно Европейски Съюз с безапелационен апел към Иран да приключи със заканите. Русия изрази безпокойствие от заканите на Техеран и означи, че разговорът продължава. Китайското външно министерство повтори, че Съединени американски щати са отговорни за дейностите на Иран.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР