Ирак постигна много важен успех по пътя към Мондиал 2022.

...

Ирак продължава да мечтае за Мондиал 2022 след важен успех над ОАЕ

Ирак реализира доста значим триумф по пътя към Мондиал 2022. Възпитаниците на Абдул Шахад завоюваха семейството си на ОАЕ с 1:0 в Багдад в Група А и по този метод резервираха шансове за класирането си на международното състезание.

В 30-ата минута домакините имаха искания за дузпа, само че след ревизиране на обстановката с ВАР, те не бяха почетени.

Ирак доближи до триумфа при започване на второто полувреме, когато Хюсеин Али с добра самостоятелна акция в наказателното поле осъществя в близкия ъгъл.

С успеха Ирак се приближи на една точка от днешния си съперник за заветното трето място, което дава право на бараж. В последния кръг от квалификациите домакините ще спорят със Сирия, до момента в който ОАЕ ще одобри Южна Корея.