Интер сложи край на серията на Наполи от 11 поредни

...

Интер сложи край на серията на Наполи от 11 победи в Серия А

Интер постави завършек на серията на Наполи от 11 следващи победи в Серия А. " Нерадзурите " завоюваха дербито сред двата отбора с 1:0. Мачът на " Сан Сиро " бе решен с гол на Един Джеко в 56-ата минута. Нападателят се разписа с глава след центриране на Федерико ди Марко от левия фланг. И през предходната година босненецът вкара на същия противник. Тогава за 1:1 при гостуването в Неапол.

След попадението домакините натиснаха, само че единствената по-сериозна заплаха пристигна в заключителните секунди. Тогава Распадори стреля мощно, само че вратарят на Интер Онана избави.

За Наполи провалянето е първо от началото на сезон, само че все пак отборът остава водач в класирането с актив от 41 точки. Втори с пет по-малко е Милан. Интер резервира четвъртата позиция с 33 пункта.

Третият Ювентус е с 34, откакто измъкна скъпи три точки при гостуването на Кремонезе - 1:0 с гол в добавеното време на Аркадиуш Милик . Вратарят на домакините Марко Карнезеки избави всичко допустимо, а " тигрите " нацелиха две греди.

Фиорентина и Монца приключиха 1:1 . Валентин Антов остана на скамейката на гостите във Флоренция, а двата гола на " Артемио Франки " вкараха бразилци. Артур Кабрал с мощен шут по диагонала откри за домакините, а Карлос Аугусто изравни след почивката. " Виолетовите " са на 10-о място с 20 точки, а Монца - 15-и със 17. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg