Интер се наложи над Емполи с 2:0 на Джузепе Меаца“

...

Интер докосва Скудетото след победа №100 за Индзаги

Интер се наложи над Емполи с 2:0 на „ Джузепе Меаца “ в мач от 30-ия кръг в италианската Серия А. Този триумф бе под №100 за старши треньора Симоне Индзаги отпред на отбора от Милано. Федерико Димарко даде задатък на „ нерадзурите “ в 6-ата минута, а Алексис Санчес постави точката на разногласието с попадението си в 81-вата минута на срещата.

След този триумф Интер към този момент има 79 точки и продължава да бъде безапелационен водач в Серия А, като към този момент е извънредно покрай купата, защото първият преследвач в лицето на Милан е на 14 точки от „ нерадзурите “ 8 кръга преди края. Емполи продължава битката за своето оцеляване, като отборът е на 18-то място с 25 точки, колкото има и първия над рисковата зона – Фрозиноне.

Двубоят стартира с напън от страна на Интер. В 4-ата минута Лаутаро Мартинес се извиси и стреля с глава след центриране в наказателното поле на Емполи, само че Елиа Каприле отрази.

Алесандро Бастони получи топката по лявото крило на нападението на „ нерадзурите “ в 6-ата минута и подаде остро към Федерико Димарко, който стреля от воле от границата на наказателното поле, с цел да осъществя и по този метод да даде ранен задатък на Интер.

Бастони на собствен ред можеше да удвои задатъка на домакините в 19-ата минута, когато получи топката в наказателното поле на Емполи и не се поколеба да насочи мощен удар, който обаче бе избавен от Коприле.

До края на първото полувреме Интер понижи оборотите, само че не даде късмет на Емполи да стигне до рисково състояние пред Емил Аудеро, който бе на вратата за „ нерадзурите “ вместо Ян Зомер.

В първия четвърт час от първото полувреме игровото движение бе ниско, като нито един от двата отбора не съумя да стигне до чиста опция пред противниковата врата.

След безредие в наказателното поле на Емполи в 65-ата минута Бенжамен Павар шутира, само че защитник на гостите блокира изстрела му.

Интер постави дефинитивно точката на разногласието в 81-ата минута. Дензел Дъмфрис получи топката по дясното крило, като напредна до крайната линия, след което подаде остро паралелно на голлинията, а по-лесната задача остана за Алексис Санчес, който чукна топката в опразнената врата.
Източник: lupa.bg