Интер се класира за Шампионската лига през следващия сезон. В

...

Нова драма със щастлив край за Интер

Интер се класира за Шампионската лига през идващия сезон. В мач от последния кръг на Серия " А " " нерадзурите " победиха с 2:1 Емполи и заеха четвъртата позиция в крайното класиране. Днешният им конкурент изпадна.

Кейта Балде даде задатък на Интер в 51-ата минута. В 76-ата минута Траоре, а преди този момент Икарди бе пропуснал дузпа. В 81-ата минута Раджа Наинголан вкара за крайното 2:1.

Двубоят стартира мощно за Интер. В началните минути Драговски избави удари на Наинголан, Весино и Икарди.

В 27-ата минута вратарят на Емполи избави удар на Брозович. Последва ъглов удар, след който Драговски спря топката на голлинията след удар на Де Фрай.
 Снимка 425457
Източник:

В 31-ата минута Капуто излезе самичък против Ханданович, само че словенският вратар съумя избие.

В 51-ата минута Балде Кейта откри резултата. Сенегалецът получи топката пред наказателното поле и с удар по диагонала вкара за 1:0.

58-ата минута Мауро Икарди завоюва дузпа за Интер. Нападателят съумя да стигне първи до топката, след което бе чукнат леко за крайници от стража Бартломей Драговски. Вратарят на Емполи обаче избави удара на аржентинеца.
 Интер се разбра с Един Джеко

" Нерадзурите " имат интерес към босненеца отдавна насам

В 70-ата минута Фариас излезе самичък против Ханданович, само че още веднъж словенският вратар избави. Шест минути по-късно Далберт сбърка, което докара до гол на Траоре за 1:1.

В 81-ата минута Интер още веднъж излезе напред. Весино напредна с топката и нанесе удар, който срещна гредата, а при добавката Наинголан вкара за 2:1.

В добавеното време драмата стана цялостна. Ханданович на няколко пъти се намеси уверено, а гол на Брозович бе анулиран поради нарушаване на Кейта Балде против Драговски. Заради нарушаването, сенегалецът бе изпъден.