Интер се класира за финала в турнира за Купата на

...

Интер съсипа Милан и е на финал за Купата

Интер се класира за финала в шампионата за Купата на Италия, откакто победи изрично Милан с 3:0 в миланското дерби. Първият мач приключи 0:0 и по този начин с общ резултат 3:0 първенците на Италия са на край в шампионата.

Още в 4-та минута Интер съумя да открие, Дармиан центрира в наказателното поле, където със страховит удар от воле Лаутаро Мартинес вкара за 1:0.

Интер удари повторно в 40-та минута, откакто Кореа изведе отлично Лаутаро Мартинес и той трансферира вратаря на Милан за 2:0.

В 82-та минута " нерадзурите " вкараха и трети гол, Брозович пусна към Робин Госенс, който осъществя на опразнената врата и вкара дебютното си попадение за Интер.

Милан отпадна, само че към момента води в битката за купата, където е водач. Интер обаче е с мач по-малко и в случай че не сгреши до края на сезона ще е първенец.

Интер чака на финала в Рим през месец май спечелилия от дуела сред Ювентус и Фиорентина. В първата среща Юве завоюва с 1:0 във Флоренция, а на следващия ден е реваншът в Торино.
Източник: trafficnews.bg