Интер постигна победа с 2:0 като гост на Каляри в

...

Интер надигра Каляри с 2:0 и записа втора поредна победа в италианската Серия А

Интер реализира победа с 2:0 като посетител на Каляри в последния мач от втория кръг на италианската Серия " А ".

За " нерадзурите " триумфът е втори следващ и втори със " суха " мрежа, като те остават единствения тим в шампионат, който към момента не е позволил гол във вратата си.

Срещата на " Унипол Домурс " се реши още в средата на първото полувреме, когато Интер стигна до двата си гола. Дензъл Дъмфрис откри резултата в 21-вата минута след асистенция на Маркъс Тюрам, а в 30-ата минута капитанът Лаутаро Мартинес повиши на 2:0 след пас на Федерико Димарко.

Интер можеше да запише и доста по-резултатна победа, само че на два пъти гредите спасяваха вратата на Каляри.

С успеха Интер разделя първо-четвърто място с по 6 точки дружно с тимовете на Милан, Наполи и Верона, до момента в който Каляри е на 15-о място с 1 точка и към момента без осъществен гол.

В другата среща от вечерта Салернитана и Удинезе приключиха 1:1.

Младата сръбска звезда на " бианконерите " Лазар Самарджич откри резултата в 57-мата минута, само че домакините от Салерно стигнаха до изравняването четвърт час по-късно посредством Булайе Диа.

Салернитана е на 12-о място с 2 точки, до момента в който Удинезе е на 17-а позиция с 1 точка.