Интер победи с 1:0 у дома Порто в първи мач

...

Триумф за Интер, реми за Сити

Интер победи с 1:0 вкъщи Порто в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига по футбол на Европа. Единственият гол вкара Ромелу Лукаку в 86-та минута.

От 73-та минута португалците бяха с човек по-малко, откакто Отавио фаулира Чалханоглу и получи втори жълт картон. До края „ нерадзурите “ натиснаха и стигнаха до успеха с гол в 86-та минута.

Николо Барела центрира добре в наказателното поле, а Лукаку прати топката с глава в гредата. Все отново тя се върна при него и този път нападателят на сбърка и резлизира за 1:0. Така белгиецът се разписа във втори следващ мач за Интер, откакто бе прецизен и при триумфа с 3:1 над Удинезе в мач от Серия А.

В другия дуел за вечерта Манчестър Сити си потегли с тъждество 1:1 от гостуването на Лайпциг в Германия.

Така „ жителите “ единствени от британските тимове в осминафиналите на Шампионската лига не изгубиха в първия си мач.

Рияд Марез даде задатък за Ман Сити в 27-та минута със ужасно ориентиран удар под гредата, а в 70-та Йошко Гвардиол изравни.