Интер обърна Удинезе на Дачия Арена с 2:1 в 95-та

...

Давиде Фратези отново изведе Интер до победа в добавеното време

Интер обърна Удинезе на " Дачия Арена " с 2:1 в 95-та минута, в последния мач от 31-я кръга в Серия А. Така " нерадзурите " резервират шанса си да завоюват купата в " Дерби каузи Мадонина " на 22 април.

Гостите поеха надзор при започване на дуела и имаха няколко положителни положения, с които да открият резултата.

Противно на развоя на мача, малко преди края на първото полувреме, Лазар Самарджич откри резултата за Удинезе. Интересното за голмайстора е, че през лятото той мина сполучливо медицински прегледи при " нерадзурите ", само че в последния миг договорката пропадна.

1-0

40 - SAMARDZIC! The Serb opens the scoring!

️️
— Udinese Calcio (@Udinese_1896)

В 48-та минута бе анулиран гол на Карлос Аугусто, след центриране на Федерико Димарко от статично състояние.

Пет минути по-късно, още веднъж след центриране на Димарко, вратарят на Удинезе Мадука Окойе не съумя да играе с топката и удари нападателя на Интер Маркюс Тюрам, което докара до дузпа за гостите.

Хакан Чалханоглу бе безукорен от бялата точка и изравни резултата. С това попадение " нерадзурите " станаха първия тим в историята на Серия А, който вкарва гол във всеки един от първите 31 мача. Турчинът пък от своя страна продължи своята 100% успеваемост от дузпата, откогато се подвизава за Интер.

1 - With Hakan Çalhanoğlu`s goal, Inter became the first team in the Serie A`s history to score in each of the first 31 matches played in a single season. Historic.
— OptaPaolo (@OptaPaolo)

В петата минута от добавеното време " златната запаса " Давиде Фратези се оказа на точното място, откакто удар на Лаутаро Мартинес откри гредата, а италианецът единствено чукна топката в мрежата, с цел да оформи крайния резултат.

" Нерадзурите " са с преднина от 14 точки на първото място пред градския си противник, с който ще играят на 22 април в евентуално решителен купата дуел. Преди това, Интер приема Каляри на стадион " Джузепе Меаца ".

Удинезе се намира на 15-та позиция в класирането с актив от 28 точки. Следващият мач на " дребните зебри " още веднъж е домакинство, против Рома.