Интер най-после се завърна на пътя на победите в Италия,

...

Джеко върна Интер към победите

Интер най-сетне се завърна на пътя на успехите в Италия, като се наложи при гостуването си на Сасуоло с 2:1.

В воин за " нерадзурите " се трансформира Един Джеко, който вкара и двата гола за триумфа.

През първото полувреме Сасуоло беше по-добрият тим на терена, като най-големия пропуск за домакините направи Давиде Фратези.

Точно преди почивката Дензел Дъмфрис смъкна топката с глава на Един Джеко и макар че тя му пристигна малко обратно, босненецът съумя да вкара майсторски гол за 1:0.

В добавеното време на първата част Арман Лориенте от Сасуоло имаше превъзходен късмет да изравни, само че вратарят на отбора от Милано Андре Онана направи отлично избавяне.

След час игра Сасуоло съумя да изравни. Роджерио подане, а Давиде Фратези вкара топката в мрежата. Стигна се и от 75-ата минута, в която Хенрик Мхитарян центрира в наказателното поле, а Джеко мощно с глава вкара за успеха.

С трите точки Интер се изкачи до седмо място, като събра 15 точки от 9 мача. Сасуоло остана девети в класирането с 12 точки.
Източник: novsport.com