Интер допусна грешна стъпка в Серия А, завършвайки при равенство

...

Специя и Гълъбинов препънаха лидера Интер

Интер позволи неверна стъпка в Серия А, завършвайки при тъждество 1:1 при гостуването си на Специя. Домакините откриха резултата посредством Диего Фариаш, а в заключителните минути на първото полувреме Иван Перишич възвърне равенството. Българският национал Андрей Гълъбинов се появи след почивката.

Двубоят започва чудесно за домакините, които откриха резултата в 12-ата минута, когато Диего Фариаш овладя избита топката и от границата на наказателното поле осъществя в средата на вратата.

В идващите минути „ нерадзурите “ се активизираха в предни позиции и в 24-ата минута Лаутаро Мартинес бе покрай изравняването, само че изстрелът му мина поркай десния непряк дирек.

В 39-ата минута Интер възвърне равенството. Иван Перишич се освободи в наказателното поле, след което с глава осъществя в долния десен ъгъл.

В началото на втората част още веднъж Лаутаро Мартинес бе покрай попадение, само че този път Иван Проведел направи превъзходно избавяне и резервира мрежата си суха.

До края на дуела шансове за гостите пропиляха Ромелу Лукаку, Милан Шкриняр и Лаутаро Мартинес, а в игра за домакините в 62-ата минута се появи Андрей Гълъбинов.

Въпреки равенството Интер остава с удобна преднина на върха в Серия А с актив от 76 точки, с 10 повече от втория Милан, до момента в който Специя е 15-и с 33.

В различен мач от 32-ия кръг на италианското състезание Болоня и Торино приключиха при резултат 1:1. За домакините неизползвана запаса остана Валентин Антов