Интер допусна домакинско поражение от Ливърпул с 0:2 в мач

...

Късметът спаси Ливърпул в Италия! Интер преклони глава пред Мо Салах и компания

Интер позволи домакинско проваляне от Ливърпул с 0:2 в мач от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Интер не употребява своите шансове, а в последна сметка Роберто Фирмино и Мо Салах наказаха домакините в последния четвърт час от мача, с цел да дадат добър задатък на мърсисайдци преди реванша на " Анфийлд ".
 Снимка 563819
Източник:

Двата отбора изграха деликатно първото полувреме и нямаха удар в границите на противниковата врата, само че въпреки всичко мачът се игра на много високо движение, а " нерадзурите " могат да съжаляват, че не вкараха, изключително след опита на Чалханоглу, който срещна напречната греда.
 Снимка 563821
Източник:

Началото на второто полувреме бе напълно на домакините, само че попадение във вратата на Алисън по този начин и не падна.

Така се стигна до 76-ата минута, когато Роберто Фирмино откри резултата. Влезлият като запаса бразилец бе изтърван след осъществяване на корнер и с глава прати топката в далечния ъгъл на Ханданович. Това бе леден душ за играещия много мощно тим на Интер, а и за почитателите по трибуните.
 Снимка 563824
Източник:

Седем минути преди края гостите нанесоха втори удар. Мохамед Салах доближи до една не добре изчистена топка и шутира към вратата, тя рикошира в крайник на защитник и влетя в мрежата на Ханданович за повторно.
 Снимка 563826
Източник:

Домакините не съумяха да се съвземат от шока и ще излязат за реванша на " Анфийлд " с пасив от две попадения.