Интеграцията на частни AI алгоритми в операциите на военните е

...
Интеграцията на частни AI алгоритми в операциите на военните е
Коментари Харесай

Военните бързат да внедрят AI от частния сектор


Интеграцията на частни AI логаритми в интервенциите на военните е неизбежна
(снимка: CC0 Public Domain)

Американската войска има намерение да интегрира комерсиални логаритми за изкуствен интелект от частния бранш в своите интервенции и се надява, че промишлеността може да отговори на неизбежните опасения за сигурността, които ще произтекат от това.

Миналата седмица, на среща на Amazon Web Services във Вашингтон, Йънг Банг – основен заместник-помощник-секретар в армията по придобиване, логистика и технологии – съобщи, че би било загуба на време армията да преоткрива системите, които частната промишленост към този момент е основала.

Тонове от данни

Армията е претъпкана с данни, които днешните системи за машинно образование (ML) са способни да обработват, а основаването на логаритми за тази цел към този момент е осъществено или е в ход, тъй че чичо Сам може да се възползва от това, сподели Банг, представен от The Register.

„ Имаме тонове данни… само че няма да разработим логаритми, по-добри от вашите ”, сподели той на срещата. „ Искаме да внедрим генерирани от трети страни AI логаритми толкоз бързо, колкото ги създавате ”.

По думите на Банг, армията е най-големият консуматор на AI и логаритми в шестте клона на въоръжените сили на Съединени американски щати, тъй като, за разлика от флота с неговите кораби или военновъздушните сили с техните самолети, „ нашият запас са нашите хора ”.

Тези хора генерират доста данни, затова армията в последна сметка се оказва най-големият консуматор на ML програмен продукт за обработка на цялата тази информация. Ето за какво военните желаят да интегрират AI логаритмите на промишлеността като директен път за справяне с разбора на данни.

Банг също разкри някои спомагателни детайлности за позицията на армията във връзка с изкуствения разсъдък. Армията, сподели той, най-сетне доближи точка, в която е възприела изцяло съвременни софтуерни практики като гъвкава разработка (agile development) и CI/CD, известна още като непрекъсната интеграция и непрекъсната доставка. Тъй като тези практики към този момент са въведени, армията се надява, че може да ги употребява с изкуствен интелект, с цел да подкрепи обработката на данни.

Справяне с рисковете

Освен нормалните пристрастия и халюцинации, произлизащи от невронните мрежи, има и опасения за сигурността, според от архитектурата и използването на тези мрежи – които варират от прескачане на защитните парапети със специфични подкани до проблеми със сигурността на общоприетите приложения.

Тези опасения би трябвало да бъдат взети под внимание, преди да се свържат AI моделите към стратегии, обработващи сензитивна информация и/или подпомагащи рекомендациите за деяние, което е въпрос на живот или гибел. Вместо сама да оцени тези опасности, армията счита, че може да изпрати искане за информация (RFI), с цел да получи нужните отговори от частния бранш.

„ Това е армията, която споделя, че имаме потребност от вашата помощ ”, сподели Банг на аудиторията по време на срещата на AWS във Вашингтон. „ Опитваме се да преодолеем неща, които могат да ни попречат да възприемем генерирани от трети страни логаритми ”.

[related-posts]

„ Искаме да идентифицирате избрани контроли и да кажете „ ето някои процеси и принадлежности, които имаме и които могат да ви оказват помощ ”, добави Банг. Той добави, че неговият отдел държи изключително, наред с други неща, да разполага с механизми за отменяне на данни и модели, които са били “отровени или сложени в капан ”, тъй че да накарат системите да се държат ненадейно неприятно. Тези данни могат да бъдат в набора за образование на AI моделите или предоставени по време на извод.

Определянето на рисковете към потреблението на машинно образование от армията беше предпочитан план за военните тази година, със 100-дневен проект за въвеждане на изкуствен интелект, показан през април и концентриран върху определянето на пречките за внедряване.

Банг посочи, че откакто 100-дневният проект бъде приключен, армията ще премине към 500-дневен проект, с цел да приведе в деяние всичко, което е научила от тези старания за оценка на риска. Тук се включват и старания, които Банг назовава “BreakAI ”, макар че не посочи какво може да значи това.
Източник: technews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР