Инерком, които искаха да закупят електроразпределителната компания ЧЕЗ, все още

...
Инерком, които искаха да закупят електроразпределителната компания ЧЕЗ, все още
Коментари Харесай

Срокът изтече, Инерком не са платили още за ЧЕЗ

" Инерком ", които желаеха да закупят електроразпределителната компания ЧЕЗ , към момента не са превела парите , оповестява за БНР централата на компанията в Прага.

Крайният период изтече в петък, а компанията отхвърля да даде детайлности какво ще стане, в случай че сумата не постъпи по сметката. Сроковете за разплащането са контрактувани сред двете компании през февруари.

Вчера Корнелия Нинова разгласи, " защото чешката страна е притежател на акции в ЧЕЗ , апелирам информирайте чешкото държавно управление, че при продобиване на избори в България, Българска социалистическа партия ще предприеме нужните дейности българската страна да се съобщи като кандидат-купувач и да взе участие в процедурата по продажбата ".


" Инерком " не желаят да бъдат употребявани в политически акции

Възразяват на изказването на депутата от Българска социалистическа партия Елена Йончева



Припомняме, стана известно, че притежателят на " Инерком " Гинка Върбакова влиза в ръководството на ЧЕЗ България.

Преди това о т Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) отхвърлиха на " Инерком " да разрешат централизация посредством придобиване на надзор върху предприятия от групата на " ЧЕЗ ". Мотивите са, че Комисия за защита на конкуренцията към този момент е била сезирана за тази договорка и решението й се апелира в съда и няма по какъв начин да бъде формирано ново произвеждане. От " Инерком " оповестиха, че ще апелират и последното решение, както апелираха решението на Комисия за защита на конкуренцията от 19 юли 2018 година, с което Комисията забрани на " Инерком " да закупи електроразпределителното сдружение ЧЕЗ. Делото във Върховния административен съд е планувано за идната година.

Припомняме, откакто на 22 февруари 2018 година стана ясно, че чешката ЧЕЗ е одобрила договорката за продажба на активите в България и купувача " Инерком Груп " , последва скандал, който провокира министърът на енергетиката Теменужка Петкова да подаде оставка , тъй като познава притежателят на компанията Гинка Върбакова. Скандалът трансферира границите на страната към Чехия.

След експлоадирането на абсурда шефът на сдружението, несъмнено за покупател - Гинка Върбакова, организира диалози с ЧЕЗ в Прага. Тогава от българското сдружение " Инерком " оповестиха , че процедурите по към този момент подписания с " Инерком " контракт не престават. Гинка Върбакова и представители на ЧЕЗ пристигнаха и на чуване в Народното събрание.

По искане на Българска социалистическа партия в Народното събрание бе основана и краткотрайната комисия по случая ЧЕЗ, която обаче приключи работа със заключението, че й е нужна още информация.

В рамките на абсурда в българския политически живот по едно време беше стартирано и желанието на страната да се включи в договорката . Това стана по време на среща на Гинка Върбакова в Министерски съвет с премиера Бойко Борисов и министрите Дончев и Горанов. След това обаче концепцията не получи развиване и уточняване .

За това твърдо застават от Българска социалистическа партия, които проведоха и подписка в цяла България с искане страната да си върне контрола над ЕРП-та. Според социалистите зад Гинка Върбакова стои фигурата на държавното управление и желаеха интервенция на контролните органи.
Източник: news.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР