ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Стивън Къри направи първите си седем тройки

...

Стивън Къри отбеляза 29 от 42 точки през 1-во полувреме, уцели 11 тройки, за да помогне на Уориърс да победят Пейсърс, 131-109

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Стивън Къри направи първите си седем тройки и вкара 29 от своите 42 точки в първото полувреме при успеха на Голдън Стейт Уориърс със 131-109 над Индиана Пейсърс в четвъртък вечерта.

Нощ, откакто вкара единствено девет точки във Филаделфия, Къри като 15 от 22 от полето имаше рекордните за сезона 11 3s от 16 опита и записа своя пети мач с 40 точки за сезона. Уориърс завоюваха три следващи победи и направиха 4-1 в пет мача.

Паскал Сиакам имаше 16 точки и осем битки за Индиана. Майлс Търнър добави 15 точки и седем битки, до момента в който гардът на звездите Тайрис Халибъртън се бореше в нахлуване, отбелязвайки пет точки за 26 минути. Той имаше 11 асистенции.

Къри се върна към остарелия си тип след отмора във Филаделфия и оказа помощ на Голдън Стейт да прекъсне серия от три загуби в поредицата. Уориърс не са побеждавали Пейсърс от декември 2021 година

Но Къри постави бърз завършек на това, като излезе 10 от 11 от полето, като пропусна единствено една тройка през първото полувре...