Имаме сериозни притеснения, че истината и разследването за катастрофата на

...
Имаме сериозни притеснения, че истината и разследването за катастрофата на
Коментари Харесай

Богдан Милчев: Мантинелите са били повредени преди катастрофата

Имаме съществени терзания, че истината и следствието за злополуката на Автомагистрала „ Струма " е пленник на българо-македонските връзки. Прокуратурата учудващо бързо желае да завърши този случай и още от първия ден ни се внушава, че виновността е на водача. Това сподели шефът на ИПИ Богдан Милчев в предаването „ Тази събота " по бТВ.

По думите му прокуратурата отхвърля да проверява пътните условия и това по какъв начин те са въздействали върху водача, с цел да допусне неточност. Докладът потвърждава, че мантинелите са били развалени преди злополуката от предходни произшествия, те са били преработени и погрешно конфигурирани.

„ Жертвите са не от злополуката, а поради мантинелите, тъй като хората са починали не от злополуката, а тъй като са попаднали в клопката на мантинелите. Доказваме, че те не са били, както би трябвало. Липсвал е знак, който да осведоми водачите, че следва отбивка, само че прокуратурата отхвърля да проверява дали виновните за поддръжката на пътя лица имат виновност ", изясни Милчев.

Това съгласно него това се прави, с цел да не се забави делото. „ Вижте случая „ Своге " - към този момент три години нямаме резултат. Тук би трябвало бързо да се завърши, с цел да се развиват нашите връзки. Ако се потвърди, че пътят е проблем, българската страна би трябвало да изплати големи компенсации ", разяснява специалистът.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР