Имам голяма симпатия към Доналд Туск, той е историк и

...
Имам голяма симпатия към Доналд Туск, той е историк и
Коментари Харесай

Българският актьор Пьотр Кшемински – за Туск и семейните отношения

Имам огромна благосклонност към Доналд Туск, той е историк и знае доста за историята на България. Речта му беше прелестен жест – произнесе я цялата на български, освен две-три неща. Това сподели българският артист от полски генезис Пьотр Кшемински в студиото на „ 120 минути”.

Родителите на Кшемински са полски музикант и българка. „ През 70-те години идва групата на татко ми в България и за затворена страна, да пристигна такава група от Полша е било огромен триумф и събитие. Майка ми е от хилядите последователки на концерта в Пловдив. След концерта се срещат около обща другарка. Години по-късно подписват брак и незабавно по-късно се развеждат. Но се появих аз”, споделя той.

Общото сред двете страни съгласно него е запазването на фамилните полезности и топлината в дома. „ Семейството да е на фундамент – това е доста скъпо. В други страни е малко като обвързване. Поляците са доста отворени и положителни и наподобяват и на нас българите”, добави артистът.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР