Има усилие за нулева конкуренция, за да могат да ни

...
Има усилие за нулева конкуренция, за да могат да ни
Коментари Харесай

Загуби ли мафията боклука на София? Кметът очаква края на сагата, заговори за натиск срещу конкурентите

Има изпитание за нулева конкуренция, с цел да могат да ни принудят да сключим при доста високи цени с всички хватки за премахване на другите претенденти, сподели той

Фирми, претенденти за сметосъбирането на София, са подложени на напън. Стремежът е да бъде отстранена конкуренцията. Това сподели в „ Лице в лице “ по бТВ кметът на София Васил Терзиев, след което водещата го пита дали е това мафията, за която приказвал, а той отговори, че очевидно не се е работило на пазарни начела до момента. 

„ През цялото време има изпитание от една страна да има нулева конкуренция, с цел да могат да ни принудят да сключим (б.а. публичните поръчки) при доста високи цени с всички хватки за премахване на другите претенденти, напън, картелиране. Стремим се да създадем всичко допустимо, с цел да може това нещо да не стане “, твърди градоначалникът. 

Той показа, че се надява в кварталите Люлин и Красно село да има към този момент доста усъвършенстване и от на следващия ден да се премине към постоянно сметосъбиране. 

„ В „ Люлин “ има 8 камиона, увеличена е и техниката в другия квартал. Две общински структури ще ги почистват “, съобщи Терзиев. 

Той показа, че не би подписал за два пъти по-висока цена от прогнозната за събиране на боклука без вложения, само че посочи, че два от районните кметове напирали за това. Те твърдели, че здравето на хората в Люлин и Красно село било по-важно. Цената обаче също има значение и в случай че е висока, няма да се усещат добре, съобщи градоначалникът. 

Той посочи, че мнозина са желали да бъдат докарани задгранични компании. „ Ето какво стана. На едната й възпламениха камионите, а на другата й взеха лиценза. Ние сме говорили и с други от Централна и Източна Европа. Отговорът на всички бе, че не ги интересуваме като пазар, тъй като нямаме правова страна, която да се грижи за техния интерес “, акцентира кметът на София. Той е безапелационен, че няма да се поддаде на натиска и ще пази ползите на хората. 
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР